PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Do 7 sierpnia 2015 roku trwa konkurs „Kurs za recenzje”, w którym do wygrania jest udział w Mistrzowskim Kursie Krytyki Filmowej – jednym z wydarzeń towarzyszących 40. Festiwalowi Filmowemu w Gdyni. Kurs poprowadzą – Bożena Janicka, Max Cegielski i Sławomir Pultyn. Organizatorem konkursu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, współorganizatorami są miesięcznik KINO i Gdyńska Szkoła Filmowa.
Tegoroczny Mistrzowski Kurs Krytyki Filmowej to profesjonalne warsztaty dziennikarskie, których celem jest zapoznanie uczestników z teoretyczną i praktyczną stroną zawodu krytyka filmowego. Program MKKF składa się z dwóch części – warsztatów literackich przygotowanych i prowadzonych przez redaktor Bożenę Janicką oraz warsztatów telewizyjnych, przygotowanych przez wykładowców Gdyńskiej Szkoły Filmowej, które poprowadzą Sławomir Pultyn i Max Cegielski.

  Dwudniowe warsztaty literackie i trzydniowe warsztaty telewizyjne pozwolą uczestnikom przygotować się do realizacji zadań warsztatowych - literackiego i telewizyjnego – wyznaczonych odpowiednio przez Bożenę Janicką i Maxa Cegielskiego. Na podstawie tych zadań prowadzący przyznają nagrodę główną w wysokości 1500 zł oraz wyróżnienia w wysokości 750 zł każde.

Wszystkim zainteresowanym Mistrzowskim Kursem Krytyki Filmowej przypominamy, że kwalifikujący do udziału w MKKF konkurs „Kurs za recenzje” trwa do 7 sierpnia. W tym terminie należy nadesłać zgłoszenia konkursowe – dwie recenzje, z których krótsza (do 1500 znaków) ma dotyczyć dowolnego polskiego filmu, który miał premierę w latach 2014-2015 dłuższa zaś (od 3000 do 5000 znaków) ma zawierać pogłębioną analizę filmu Macieja Bochniaka "Disco Polo".

Nadesłane zgłoszenia oceni jury konkursowe powołane przez organizatorów, w składzie osobowym: Bożena Janicka, Andrzej Kołodyński, Iwona Cegiełkówna, Sławomir Pultyn, Max Cegielski.

Regulamin konkursu, szczegółowe informacje i program Mistrzowskiego Kursu Krytyki Filmowej dostępne są na stornie konkursowej http://www.studiomunka.pl/KursZaRecenzje


"Disco Polo", materiały dystrybutora

Bożena Janicka,
dziennikarka ze specjalnością: krytyka filmowa, od 20 lat kieruje działem polskim miesięcznika „Kino”. Współautorka książek „Tylko się nie pchaj” i „Gwiazdy mają czerwone pazury”. Pisze felieton „Ścinki” w miesięczniku „Kino”, jest autorką cyklu audycji w TOK FM „Więcej niż kino”. Była ekspertką Komisji Scenariuszowej PISF, pisała felietony o filmie w Wirtualnej Polsce, zredagowała pięć książek. Wieloletnia jurorka Konkursu Wiedzy o Filmie dla młodzieży, odbywającego się w Gdańsku. Kieruje praktykami studenckimi w miesięczniku „Kino”.

Sławomir Pultyn, wykładowca Gdyńskiej Szkoły Filmowej, operator, fotograf, reżyser. Autor filmów dokumentalnych i programów telewizyjnych. Jest twórcą idei Rodzinnego Albumu Polaków - zbiorowych pozowanych fotografii mieszkańców miast, grup etnicznych, grup zawodowych. Absolwent Wydziału Operatorskiego i Realizacji Telewizyjnej PWSFTviT w Łodzi.

Max Cegielski, dziennikarz, pisarz. W TVP Kultura współprowadzi „Halę Odlotów”. Autor książek: „Apokalipso” (2004), „Pijani bogiem” (2007), „Masala” (2008), „Oko świata”. „Od Konstantynopola do Stambułu” (Nagroda imienia Beaty Pawlak, 2009), „Mozaika. Śladami Rechowiczów” (2011) oraz „Leksykon buntowników” (2013). Twórca i kurator projektów artystycznych: Migrujący Uniwersytet Mickiewicza (Stambuł), Global Prosperity (Gdańsk, Warszawa).

 

WRÓB
SFP
Ostatnia aktualizacja:  1.08.2015
Zobacz również
Czy Borys Szyc jest podobny do Kantora? Zobacz!
Kryptonim MOrd, czyli film milicyjny w Gdyni i TVP Kultura
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll