PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
W programie festiwalu, który odbędzie się w dniach 18-23 sierpnia 2015 roku w Kazimierzu Dolnym n/Wisłą, znalazły się dokumenty o tematyce żydowskiej, ale także innych narodów.
W ramach festiwalu pokazane zostaną m.in. dwa filmy dokumentalne prezentowane wcześniej na Festiwalu „Żydowskie Motywy”: „Twarze nieistniejącego miasta” Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk i „Żyd na szczęście” Pauliny Fiejdasz i Adama Uryniaka. Wyświetlone zostaną również fragmenty filmu "Dotknięcie anioła" w reżyserii Marka Tomasza Pawłowskiego prezentowane w kontekście projektu upamiętniającego przedwojenną społeczność żydowską w Oświęcimiu.

Goście festiwalowi przemierzą szlaki tradycji i kultury żydowskiej, ale jeden festiwalowy dzień poświęcony jest tradycji i kulturze innych mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkałych w Polsce.  21 sierpnia wypełni cykl spotkań o tematyce ormiańskiej. Tego dnia organizatorzy zapraszają na nagradzany na wielu festiwalach krótkometrażowy film "Mleczny brat" w reżyserii Vahrama Mhkitaryana. Zwieńczeniem programu ormiańskiego będzie pokaz znakomitego filmu „Rana” (reż. Fatih Akin) w plenerowym Kinie Letnim SFP przy Starej Łaźni. Partnerami pokazów filmowych w dniu ormiańskim są Studio Munka i Stowarzyszenie Filmowców Polskich.

Pardes Festival to — zgodnie z koncepcją organizatorów, Fundacją Spichlerz Kultury  —wydarzenie kameralnym, przykrojonym na skalę miasteczka i wpisanym w jego wyjątkowy klimat; spotkaniem na skrzyżowaniu kultur, tradycji i religii i pretekstem do dialogu o wielokulturowej przeszłości Kazimierza Dolnego, Lubelszczyzny, Polski i Europy. Szczegółowy program festiwalu znajduje się TUTAJ.
AM/MZ
Pardes Festival
Ostatnia aktualizacja:  31.07.2015
Zobacz również
Kiedy zobaczymy "Intruza"?
Animacja Piotra Dumały nagrodzona we Włoszech
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll