PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W Nowogardzie dobiegł końca 19. Festiwal Filmu-Muzyki-Malarstwa "Lato z Muzami". Wśród wydarzeń festiwalu był konkurs Filmowa Młoda Polska. Jury pod przewodnictwem Agnieszki Zwiefki główną nagrodę przyznało filmowi "Dzień babci".
19. Festiwal "Lato z Muzami" to kilkanaście spotkań, kilkadziesiąt filmów, nagrody dla Janusza Zaorskiego (honorowy Laur Cisowy za osiągnięcia życia) i Pawła Domagały (nagroda "Robi swoje!" dla młodego polskiego aktora), premierowe wykonanie nowej muzyki do "Brzdąca" Chaplina, warsztaty artystyczne z udziałem młodzieży z Polski, Ukrainy i Niemiec oraz wiele innych wydarzeń.

W ciągu 10 dni festiwalu (warsztaty, filmowe przedbiegi i weekend finałowy) do Nowogardu zawitali m.in.: Janusz Zaorski,Agnieszka Zwiefka, Grzegorz Jaroszuk, Paweł Domagała, Grzegorz Jankowski, Monika Kuczyniecka, Grzegorz Halama, Mateusz Nędza, aktorzy z Kabaretu na Koniec Świata, Szczecińska Liga Superbohaterów, dziennikarze, krytycy i historycy kina. Widzowie obejrzeć mogli najnowsze polskie filmy oraz spotkać ich twórców. Pokazano też filmy klasy B, kino autorskie, pełno i krótkometrażowe najnowsze produkcje, świetne zagraniczne produkcje fabularne i dokumentalne oraz niezwykłe plastelinowe animacje. Nie zabrakło wydarzeń muzycznych i artystycznych, które przyciągnęły tłumy widzów. Kilka z nich z pewnością zapisze się w historii festiwalu, a burzliwe i kontrowersyjne spotkanie z twórcami "Polskiego gówna" zostanie przez mieszkańców Nowogardu zapamiętane na lata. Zwieńczeniem festiwalu był pokaz filmu "Brzdąc" z premierową muzyką skomponowaną przez Tomasza Lewandowskiego oraz artystyczne prezentacje uczestników międzynarodowych warsztatów ARTeria.

W konkursie Filmowa Młoda Polska zwyciężył "Dzień babciw reżyserii Miłosza Sakowskiego. Obraz ten konkurował z około 20 innymi polskimi krótkimi fabułami i nie miał sobie w tym roku równych. Nagrodę w wysokości 2500 złotych w imieniu reżyser odebrał odtwórca jednej z dwóch głównych ról Mateusz Nędza. Film ten zdecydowanie podobał się festiwalowej publiczności, która tym samym potwierdziła słuszność jurorskiego werdyktu.

20. jubileuszowa edycja festiwalu "Lato z Muzami" odbędzie się w dniach 13-17 lipca 2016 roku. Międzynarodowe warsztaty ARTeria rozpoczną się 8 lipca 2016.OG/PR/AK
Lato z Muzami
Ostatnia aktualizacja:  21.07.2015
Zobacz również
fot. Lato z Muzami
Jak powstawała "Karbala"?
Znani aktorzy w "Sensacjach XX wieku"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll