PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  2.06.2015
- Nasz film mógłby się nazywać: to nie jest kraj dla starych kobiet - zdradza reżyserka, która 1 czerwca rozpoczęła zdjęcia do swojej najnowszej produkcji.
"Pokot" powstaje na podstawie scenariusza, opartego na bestsellerowej powieści Olgi Tokarczuk pt. Prowadź swój pług przez kości umarłych" ma być  historią kryminalną utrzymaną w ironicznym tonie braci Coen. Jest osadzona w odrealnionym świecie, budzącym skojarzenia z ostatnimi filmami Wesa Andersona.

- Ten  film ma być prowokujący, czasem będziemy “jechać po bandzie”. Nie powinno być żadnego moralizatorstwa ani prostego morału. Nie chciałabym również, by przesłanie polityczne (które niewątpliwie w książce jest zawarte) było całkowicie oczywiste. Zawsze możemy myśleć, że to wszystko zrodziło się w głowie bohaterki, którą poraża alergia na światło… Widzę tę postać jako mieszankę filozofki Simone Weil, bohaterki książki J.M. Coetze – Elizabeth Costello, Stanisławy Przybyszewskiej, Wariatki z Chaillot i wielu moich znajomych rówieśniczek, zwariowanych na punkcie ekologii, astrologii, wciąż młodzieńczych mimo nabytych lat i kilogramów, hodujących w sobie wspomnienie wiary w lepszy, sensowny świat - opowiada Agnieszka Holland, reżyserka i współscenarzystka "Pokotu".

- Główne postacie przedstawione w tej historii będą wyraziste, żywe, oryginalne. Zależy mi, by istniały one niemal równoprawnie do głównej bohaterki, by każda niosła swoją tajemnicę, by co i rusz ogarniały nas wątpliwości co do ich roli w popełnianych zbrodniach - zdradza reżyserka. "Pokot" to polsko-niemiecko-czesko-szwedzka koprodukcja, której premiera planowana jest w 2016 roku. W rolach głównych występują: Agnieszka Mandat oraz Miroslav Krobot, a za zdjęcia odpowiada Jolanta Dylewska.
MZ
SFP/ SF Tor
Ostatnia aktualizacja:  2.06.2015
Zobacz również
fot. imdb
Specjalny "Diament Trójki" dla Janusza Gajosa
Krzysztof Kieślowski w obiektywie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll