PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  1.06.2015
Młodzi Producenci zrzeszeni w Krajowej Izbie Producentów Audiowizualnych w wyraźny sposób zaznaczą swoją obecność na rozpoczynającym się 55. Krakowskim Festiwalu Filmowym. Reprezentanci Sekcji Młodych obecni będą zarówno w Konkursie Polskim, jak i zaprezentują swoje nowe projekty w trakcie wydarzeń branżowych: Doc Lab Poland, Docs to go! oraz Animated in Poland.
Krakowski Festiwal Filmowy to największa i najważniejsza Polska impreza prezentująca filmy dokumentalne, animowane i krótkometrażowe. Podczas 55. edycji Festiwalu, trwającej właśnie w Krakowie, będzie wiele okazji by spotkać Młodych Producentów i zapoznać się z realizowanymi przez nich projektami.

Pierwszym akcentem obecności Sekcji Młodych Producentów będzie konkursowy pokaz animacji "Kreatury" (reż. Tessa Moult-Milewska), której producentem było Studio Munka, a koproducentami WJTeam i Indemind. W Konkursie Polskim do rywalizacji o Złotego Lajkonika staną także cztery dokumenty przy których swój udział mieli producenci zrzeszeni w Sekcji. "Agfa 1939. Podróż w czasy wojny" to polsko-niemiecka koprodukcja w reżyserii Michała Wnuka. Producentką filmu jest Magdalena Kamińska (Balabusta). Projekt ten był prezentowany podczas ubiegłorocznego Festiwalu w branżowej sekcji Docs to go! Drugim premierowym tytułem jest "K2. Dotknąć nieba". Film w reżyserii Elizy Kubarskiej wyprodukowało Wajda Studio przy udziale HBO, Braidmade Films (Wielka Brytania) oraz Insel Film (Niemcy). Polskimi producentkami filmu są Katarzyna Ślesicka i Joanna Szymańska. Szanse na laur w Konkursie Polskim ma także Grzegorz Szczepaniak i jego "Ślimaki" (prod. Zuzanna Król, Wajda Studio). Młody Producent Jakub Maj (Maj Films) miał swój udział w kolejnym konkursowym dokumencie. Kuba jest współautorem scenariusza filmu "Niepowstrzymani" (reż. Bartosz M. Kowalski, prod. HBO, Film It).

Przedstawiciele Sekcji będą obecni również na wydarzeniach branżowych, towarzyszących Festiwalowi. W tym roku po raz pierwszy odbywa się Doc Lab Poland – nowy program konsultacyjny dla producentów i twórców filmów dokumentalnych. Jego zwieńczeniem będzie Docs to start! -  publiczna prezentacja rozwijanych projektów. Małgorzata Wabińska z Entertain Studio reprezentować będzie film "Diagnoza" (reż. Ewa Podgórska). W ramach Doc Lab Poland rozwijany był także dokument "Nauka chodzenia" (reż. Marcin Kopeć, prod. Dawid Janicki, Joanna Szymańska, Shipsboy), który zaprezentowany zostanie w ramach doskonale znanej już sekcji Docs to go! W sekcji tej zobaczymy także "Koniec świata w Dolinie Łez" (reż. Jarosław Wszędobył), którego producentem jest Przemysław Miękinia (Before My Eyes).


Kadr z filmu "Diagnoza", fot. KFF.

Na pitchingi Docs to start! i Docs to go! zapraszamy 4 i 5 czerwca o godzinie 10:00, do Małopolskiego Ośrodka Kultury na ul. Rajskiej. KIPA jest partnerem projektu Doc Lab Poland.

Podczas tegorocznego Krakowskiego Festiwalu Filmowego odbędzie się także pierwsza edycja Giełdy Projektów Studenckich, będąca częścią sekcji Animated in Poland. Celem Giełdy jest zacieśnienie współpracy między studentami oraz producentami pracującymi w różnych obszarach animacji. Należący do Sekcji Młodych Wojciech Leszczyński (WJTeam) będzie częścią reprezentacji producentów. W ramach Animated in Poland Wojtek zaprezentuje także animację "Lokus" (reż. Anita Kwiatkowska-Naqvi), będącą obecnie na etapie post-produkcji.

PZ
KIPA
Ostatnia aktualizacja:  3.06.2015
Zobacz również
fot. KFF
"Lato 2014" nagrodzone w Korei
"Abu Haraz" nagrodzone w USA
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll