PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Organizatorzy 34. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” przedstawiają program tegorocznej Sceny muzycznej.
Gaba Kulka 23 czerwca, godzina 22:00
Rebeka 24 czerwca, godzina 22:00
Skubas 25 czerwca, godzina 22:00
Jamaram 26 czerwca, godzina 22:00

Wszystkie koncerty odbędą się w Klubie Festiwalowym: U Kowala.

27 czerwca 2015 roku w Kinie Kryterium podczas Gali zakończenia Festiwalu „Młodzi i Film” wystąpi Mikołaj Trzaska.

Organizatorami 34. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Miasto Koszalin i Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Festiwal „Młodzi i Film” jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski.


SCENA MUZYCZNA

Gaba Kulka
Klub Festiwalowy: U Kowala, 23 czerwca, godzina 22:00

Gaba Kulka śpiewa, pisze piosenki i gra na fortepianie. Jej muzyka określana jest jako „progresywny pop”: pstrokata mieszanka gatunków od fortepianowego rocka, przez jazz, po weillowski kabaret. Wielokrotnie nagradzana, m.in. „Fryderykiem” - Nagrodą Akademii Fonograficznej dla najlepszej wokalistki roku (2009), „Mateuszem Trójki” – Nagrodą Muzyczną Programu 3 Polskiego Radia (2009), główną nagrodą Europejskiego Festiwalu Piosenki Autorskiej TransVOCALE we Frankfurcie (2009). Była również nominowana do „Paszportu Polityki”. Wydała cztery autorskie płyty: „Out” (status złotej płyty), „Hat, Rabbit”, koncertowe „Wersje”, a najnowszy studyjny album „The Escapist” ukazał się we wrześniu 2014.
Artystka współpracuje często i chętnie z innymi artystami – efekty takich kooperacji to m.in. płyta „Sleepwalk” duetu Kucz/Kulka, czy album piosenek Wojciecha Młynarskiego nagrany z projektem „Młynarski Plays Młynarski”. Gaba Kulka jest też autorką piosenek, które znalazły się na płytach takich artystów jak: Hey, Smolik, czy Reni Jusis. Występowała w Londynie, Berlinie, Kolonii, Frankfurcie, Pradze, Oslo i Tajpej. W Polsce koncertuje z towarzyszeniem zespołu, w którego skład wchodzą: perkusista Robert Rasz, basista Wojtek Tkaczyk oraz klarnecista Wacław Zimpel.


Rebeka
Klub Festiwalowy: U Kowala, 24 czerwca, godzina 22:00

Rebeka to polski zespół muzyczny wykonujący muzykę elektroniczną, założony w 2008 roku w Poznaniu przez Iwonę Skwarek. W 2010 do składu dołączył Bartosz Szczęsny. Ta dwójka kompozytorów i producentów to wymagające wiele od siebie nawzajem, skrajnie odmienne osobowości. Dzięki starciu ich charakterów i często odmiennych spojrzeń na muzykę, Rebeka jest zespołem nietuzinkowym, który apogeum wspólnej energii osiąga w czasie koncertów.
Charakterystyczne dla zespołu jest wykorzystywanie keyboardu Casio w połączeniu z komputerem oraz emocjonalne, minimalistyczne kompozycje z tekstami w języku angielskim. Zespół ma już na koncie dwa single: „Fail” i „Stars” oraz debiutancką płytę „Hellada”, za którą otrzymał tytuł „Płyty Roku 2013” Gazety Wyborczej. Koncertują głównie w Polsce, w tym w ramach festiwali Heineken Open’er w Gdyni, Burn Selector w Krakowie i Free Form Festival w Warszawie, za granicą grali we Francji i Niemczech.
W listopadzie 2014 roku ukazał się ich nowy singiel „Breath”.

Skubas
Klub Festiwalowy: U Kowala, 25 czerwca, godzina 22:00

Skubas to artysta niepokorny i zadziorny. Jest kompozytorem, gitarzystą  i wokalistą, a jego muzyka to klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze, brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworzące nostalgiczne, melodyjne piosenki. Ceniony za autentyczność, prostotę i talent do tworzenia niebanalnych piosenek.
Jego debiutancki album „Wilczełyko” (2012) został okrzyknięty odkryciem na polskiej scenie muzycznej. Piosenka „Linoskoczek” przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Trójkowej Listy Przebojów, a Skubas otrzymał dwie nominacje do „Fryderyków” - Nagrody Akademii Fonograficznej (2013) i zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym na największych polskich festiwalach (Heineken Open’er w Gdyni, Orange Warsaw Festival). We wrześniu 2014 roku ukazała się druga płyta Skubasa pt. „Brzask”.
Na koncertach stawia przede wszystkim na atmosferę i przestrzenne dźwięki.


Jamaram
Klub Festiwalowy: U Kowala, 26 czerwca, godzina 22:00

Zespół Jamaram powstał w 2000 roku w Monachium i obecnie stanowi jedną z najsilniejszych marek na niemieckiej scenie muzycznej. Muzycy prezentują mieszankę reggae, dub, funk, soul, latin, swing, ska, pop oraz rocka, adresowaną do zwolenników dobrze wpadających w ucho piosenek w stylu Culcha Candela czy Dub Inc. Ten tygiel dodatkowo potęgują teksty śpiewane po angielsku, hiszpańsku i francusku. Grali na największych europejskich festiwalach reggae, jak Rototom-Sunsplash, Chiemsee, Afrika-Karibik-Festival, Summerjam, FIFA World Champion Party.
W 2015 roku ukazał się dziewiąty album grupy - „Heavy Heavy”. O ich nieustającej popularności decydują widowiskowe i dynamiczne koncerty, adresowane do wszystkich zwolenników dobrej zabawy.


Mikołaj Trzaska
Kino Kryterium, Gala zakończenia, 27 czerwca

Mikołaj Trzaska to współzałożyciel i saksofonista grupy „Miłość”, lider zespołu „Łoskot”, autor muzyki do filmów i spektakli teatralnych. Współpracował m.in. z Tymonem Tymańskim, Marcinem Świetlickim i Andrzejem Stasiukiem, Jurijem Andruchowyczem, Peterem Brotzmannem, Kenem Vandermarkiem. Od wielu lat współpracuje z Wojciechem Smarzowskim. Skomponował muzykę m.in. do filmów „Dom Zły”, "Róża", czy przedstawienia Teatru Telewizji „Kuracja” w jego reżyserii. W projekcie „Mikołaj Trzaska gra Różę” sześcioosobowy zespół prezentuje utwory pochodzące ze ścieżek dźwiękowych do filmów Smarzowskiego, gra również fragmenty, które w filmach się nie zmieściły, a stanowiły całość projektów "Róża", "Dom zły", "Drogówka", czy "Pod Mocnym Aniołem". Trzaska przyznaje, że długo szukał artystów, którzy mogliby z nim wykonać tę muzykę, tak powstał zespół w składzie: Wacław Zimpel, Michał Górczyński, Adam Żuchowski, Paweł Szpura i Paweł Szamburski.


AK
Młodzi i film
Ostatnia aktualizacja:  27.05.2015
Zobacz również
fot. Młodzi i film
Trwa nabór na warsztaty prawne KIPA 2015
"Maria Curie" - ruszyły zdjęcia!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll