PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  19.05.2015
W najbliższy czwartek, 21 maja 2015 roku, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, twórca takich filmów jak "Sami swoi" czy "Wielki Szu", będzie obchodził swoje 85. urodziny.
Z tej okazji Odra-Film organizuje w Dolnośląskim Centrum Filmowym we Wrocławiu (ul. Marszałka J. Piłsudskiego 64a) specjalny wieczór jubileuszowy, w którym wezmą udział m. in. aktorzy, scenarzyści i współpracownicy Sylwestra Chęcińskiego towarzyszący jego pracy filmowej od końca lat 50. XX wieku.


Sylwester Chęciński. Fot. Przemysław Piwowar.

Jubileusz rozpoczął się w DCF już w poniedziałek 18 maja 2015 roku. W galerii „Kino” z udziałem  Sylwestra Chęcińskiego została otwarta wystawa zdjęć z planów jego  filmów. Godzinę później pokazem „Agnieszki 46”(1964)  rozpoczął się dwutygodniowy przegląd wszystkich pełnometrażowych filmów jubilata, który potrwa do 31 maja 2015 roku. Wstęp na filmy, po uprzednim pobraniu wejściówek w kasie kina, jest bezpłatny.

Na czwartkowej jubileuszowej gali obecni będą m. in. Stanisław Tym (scenarzysta i aktor w „Rozmowach kontrolowanych”, 1991), Jan Purzycki (scenarzysta „Wielkiego Szu”, 1982), Zbigniew Zamachowski (aktor w „Przybyli ułani”, 2005), Ilona Kuśmierska i Jerzy Janeczek (bohaterowie trylogii o „Samych swoich” i serialu „Droga”, 1973), Teresa Sawicka („Bo oszalałem dla niej” (1980), „Wielki Szu”),   Irena Karel (aktorka, „Kochaj albo rzuć”), Zdzisław Kuźniar (m. in. „Agnieszka 46” (1964), Andrzej Ramlau (operator filmowy, autor zdjęć m. in. do serialu „Droga” (1973), filmów „Nie ma mocnych”, „Roman i Magda” i „Przybyli ułani”) i Waldemar Krzystek, reżyser filmowy i przyjaciel jubilata. W programie wieczoru jest też promocja pierwszej monografii o Sylwestrze Chęcińskim, przygotowana pod redakcją Andrzeja Dębskiego i Rafała Bubnickiego.

Obchody 85. urodzin Sylwestra Chęcińskiego organizuje Odra-Film we współpracy z Centrum Technologii Audiowizualnych przy finansowym wsparciu: Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, miasta Wrocławia i Stowarzyszenia Filmowców Polskich (Oddział Wrocławski).

MZ
SFP
Ostatnia aktualizacja:  19.05.2015
Zobacz również
fot. Przemysław Piwowar
98 bohaterów. Premiera filmu „Biebrza – między jawą a snem”
Adrian Panek szefem jury
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll