PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
„Bodo”, czyli opowieść o życiu Eugeniusza Bodo – wielkiej gwiazdy międzywojennego polskiego kina i kabaretu, aktora, reżysera, producenta, bohatera plotek i skandali, obiektu westchnień kobiet i idola mężczyzn – to nowa serialowa propozycja TVP1, którą widzowie zobaczą na ekranach telewizorów wiosną 2016 roku.
Eugeniusz Bodo zmarł ponad 70 lat temu. Był wielką gwiazdą międzywojennej kultury czy wręcz popkultury, a jednocześnie kimś w rodzaju „narodowego męczennika”, który podzielił los wielu Polaków zamęczonych w sowieckich łagrach. Był najbardziej uwielbianym aktorem dwudziestolecia międzywojennego. Zagrał w blisko trzydziestu filmach, był gwiazdą przedwojennych teatrów rewiowych – „Morskiego oka”, „Qui Pro Quo”, twórcą pamiętanych do dzisiaj szlagierów, był również scenarzystą i reżyserem. W jego biografii, jak w soczewce, skupia się wszystko to, co tworzyło niezwykłą atmosferę przedwojennej Warszawy.

W poszczególnych odcinkach nowego serialu TVP1 „Bodo”, twórcy przyjrzą się trudnej drodze, jaka wiodła Eugeniusza Bodo na szczyt, opowiedzą o porażkach i wielkich sukcesach. Przypomną jego najbardziej znane szlagiery – od „Titiny” po „Sex appeal”, przez „Już taki jestem zimny drań”, aż po „Baby, ach te baby”. Pokażą, jak wyglądał i jakimi prawami rządził się w przedwojennej Polsce przemysł rozrywkowy i filmowy. Opowiedzą o trudnych decyzjach – ucieczce z domu, pierwszych krokach aktorskich w podrzędnych prowincjonalnych teatrach. Razem z Eugeniuszem Bodo odwiedzą kulisy warszawskich rewii, a także plany najbardziej znanych przedwojennych polskich filmów. Opowiedzą o bliskiej relacji z zaborczą matką. Spróbują zrozumieć, dlaczego Bodo – mimo olbrzymiego powodzenia – nigdy nie zaangażował się w stały związek, jakie uczucia łączyły go z pięknymi aktorkami: Norą Ney i Tahitanką Reri. Opowiedzą też o poświęceniu, jakiego wymaga kariera artysty, o bogatym życiu towarzyskim, o tragedii związanej z wypadkiem samochodowym, w którym zginął przyjaciel Eugeniusza, o miłości i zdradzie. W końcu o przedziwnej ironii losu, jaka towarzyszyła Eugeniuszowi Bodo przez całe życie, aż do niezrozumiałej zagadkowej śmierci.

Zdjęcia do serialu „Bodo” rozpoczną się 26 maja 2015 roku, realizowane będą aż w 293 lokalizacjach, m.in. w Łodzi, Wrocławiu, Żyrardowie, Zgierzu i Warszawie. Zaplanowano 13 odcinków.

Obsadzono 240 ról aktorskich, 300 epizodystów, 4000 statystów. W doborowej obsadzie znaleźli się m.in.: jako Bodo – Antoni Królikowski (młody Bodo) i Tomasz Schuchardt (starszy Bodo); kobiety Bodo – Anna Próchniak (Nora Ney, wł. Sonia Nejman), Roma Gąsiorowska (Zula Pogorzelska), Michalina Olszańska (Ada), Patrycja Kazadi (Reri); przyjaciele Bodo – Piotr Żurawski (Moryc), Józef Pawłowski (Antek), Eryk Kulm (Karol Hanusz) oraz największe gwiazdy tamtych lat – Filip Bobek (Aleksander Żabczyński) i Bartłomiej Kotschedoff (Adolf Dymsza).

Serial trafi do ramówki TVP1 wiosną 2016 roku. Producentem wykonawnyczm jest Akson Studio. Serial według scenariusza Piotra Derewendy i Domana Nowakowskiego, wyreżyseruje Michał Kwieciński i Michał Rosa.


AK
TVP
Ostatnia aktualizacja:  15.05.2015
Zobacz również
fot. TVP
Zgłoś film na Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi 2015
Ruszył festiwal w Cannes
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll