PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Organizatorzy 34. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” pragną przedstawić tegoroczny skład Jury Konkursu Pełnometrażowych Debiutów Fabularnych.
Pełny skład Jury:

Łukasz Palkowski [przewodniczący]
Agnieszka Wosińska
Arkadiusz Tomiak
Wojciech Kuczok
Filip Marczewski

Organizatorami 34. Koszalińskiego Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” są: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Miasto Koszalin i Centrum Kultury 105 w Koszalinie. Festiwal „Młodzi i Film” jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski.
 
Więcej informacji na stronie:
http://www.mlodziifilm.pl/


Łukasz Palkowski – polski reżyser, poniekąd scenarzysta. Urodził się dokładnie 100 lat po Piusie XII, 2 marca 1976 roku w Warszawie. Dzieciństwo jak i młodość spędził burzliwie, pod sztandarem niechęci do szkoły. Można się łatwo domyślić, że nie skończył żadnej uczelni filmowej. Karierę rozpoczął od handlu komputerami, następnie udzielał się czynnie w działach kreatywnych kilku agencji reklamowych. Głęboko rozczarowany światem reklamy, wpadł na chytry pomysł aby robić filmy. Szlak przecierał jako asystent i II reżyser na planach między innymi Jana Kidawy Błońskiego, Krzysztofa Langa i Maćka Pieprzycy. Pierwsze, okupione licznymi wyrzeczeniami laury otrzymał za krótkometrażową adaptację opowiadania Jana Himilsbacha pod enigmatycznym tytułem „Nasza Ulica”. Doceniony za „wrażliwość” i „umiejętne opowiadanie obrazem” przystąpił do realizacji debiutu fabularnego. I tak, w roku 2007 powstał "Rezerwat" – przez kilku dziennikarzy nazwany najgłośniejszym filmem roku. Liczne, polskie i zagraniczne nagrody zaowocowały kolaboracją z kilkoma stacjami telewizyjnymi a także romansem z kinem komercyjnym. Romans ten, jak zresztą większość romansów finał miał tragiczny – fatalne recenzje i długa depresja. Ale, jak sam powtarza: „żeby się podnieść, trzeba najpierw upaść” – po bliżej nieokreślonym okresie niebytu przystąpił do realizacji filmu "Bogowie". Ta sztuka podobno się udała…


Agnieszka Wosińska, fot. Młodzi i film.

Agnieszka Wosińska
– aktorka, zadebiutowała w 1991 roku w filmie Magdaleny i Piotra Łazarkiewiczów „Odjazd” – film ten został zrealizowany w 1995 roku jako serial telewizyjny. Zagrała znaczące role w filmach fabularnych: "Naturalni" (2014), "Hardkor Disko" (2014), „Ki” (2011), "Belcanto" (2010), „Futro” (2007), w swoim dorobku ma także liczne role w produkcjach kina niezależnego. Od 22 lat w zespole warszawskiego Teatru Dramatycznego. Współpracowała z reżyserem Krystianem Lupą przy jego kilku spektaklach, m.in. „Wymazywaniu”. Laureatka wielu nagród: nagrody za najlepszą piosenkę premierową oraz wyróżnienia na 18. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, „Feliksa” za rolę Mary – pierwszoplanową rolę w „Pamięci wody” w reż. A. Glinskiej w Teatrze Dramatycznym oraz nagrody za rolę kobiecą w filmie „Hardkor Disco” na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film”. Obecnie pracuje nad rolą w spektaklu Teatru Telewizji w reż. Juliusza Machulskiego, gra również w krótkometrażowym filmie "Hycel" w reż. Darii Woszek, z kolei w powstającym serialu „Bodo” wciela się w matkę Eugeniusza Bodo.


Arkadiusz Tomiak, fot. Młodzi i film.

Arkadiusz Tomiak – operator filmowy i telewizyjny. Ukończył PWSFiTV w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej w 1995 roku. Autor zdjęć do krótkich metraży, filmów dokumentalnych, teatrów telewizji, seriali telewizyjnych i filmów fabularnych. Pracował m.in. Janem Jakubem Kolskim ["Daleko od okna"], Januszem Kamińskim ["Hania"], Piotrem Borowskim ["Zero"], Feliksem Falkiem ["Enen"], Juliuszem Machulskim ["Kołysanka"], Adrianem Pankiem ["Daas"], Marcinem Krzyształowiczem ["Obława"], Bodo Koxem ["Dziewczyna z szafy"], Waldemarem Krzystkiem ["Fotograf"]. Laureat wielu nagród, m.in.: w 2000 roku za zdjęcia do filmu "Daleko od okna" Jana Jakuba Kolskiego na XXV Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych, w 2006 roku za zdjęcia do filmów "Palimpsest" i "Statyści" Konrada Niewolskiego na XXXI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Na Koszalińskim Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” odebrał dwukrotnie JANTARA za najlepsze zdjęcia: w 2011 roku za film "Daas" i w 2013 roku za film "Stacja Warszawa". Za „Obławę” uhonorowany Nagrodą PSC Polskiego Stowarzyszenia Operatorów i Polską Nagrodą Filmową „ORŁY”. 


Wojciech Kuczok, fot. Młodzi i film.

Wojciech Kuczok – pisarz, scenarzysta, speleolog. Autor kilkunastu książek, w tym powieści „Gnój”, za którą otrzymał Nagrodę Nike i Paszport Polityki w 2004 roku. Przekładany i wydawany w większości krajów europejskich, w 2010 roku był stypendystą fundacji DAAD w Berlinie. Autor scenariuszy do filmów Magdaleny Piekorz, m.in. „Pręg” (nagroda główna na FPFF w Gdyni 2004 r.). Odkrywca wielu jaskiń w Polsce, m.in. Niedźwiedziej Górnej na Jurze, Hardej w Tatrach i Dującej w Beskidach. Za dokonania eksploracyjne wyróżniony na gali Kolosów w 2013 roku. Cotygodniowy felietonista sportowy Gazety Wyborczej.  


Filip Marczewski, fot. Młodzi i film.

Filip Marczewski – reżyser, scenarzysta. Otrzymał wiele nagród na krajowych i międzynarodowych festiwalach filmowych. Nominowany do studenckiego Oskara za krótkometrażowy film „Melodramat”. Jego debiut fabularny "Bez wstydu" otrzymał CIVIS Media Prize 2013 dla najlepszego europejskiego filmu poruszającego temat tolerancji, a Agnieszka Grochowska za rolę w tym filmie odebrała Orła za najlepszą główną rolę kobiecą. Wykładowca w Gdyńskiej Szkole Filmowej i Szkole Wajdy. Ukończył Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim i studia reżyserskie w PWSFTviT w Łodzi.

AK
Młodzi i film
Ostatnia aktualizacja:  12.05.2015
Zobacz również
fot. Młodzi i film
Główna nagroda dla Polaków na World Media Festival
Animation Bussines Seminar - biznesowe aspekty produkcji
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll