PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  12.05.2015
W tym Magdalena Popławska, jedna z bohaterek filmu, która wyruszyła z ekipą do Baszkirii i Nepalu, ucząc się bartnictwa oraz Kamil Baj, założyciel Pszczelarium i inicjator miejskiego pszczelarstwa.
"Łowcy miodu" to film z życia pszczół i ludzi. Rój pszczeli, aby żyć, musi być stale w ruchu. Podobna zasada estetyczna i techniczna przyświeca filmowi. Aby zgłębić i ukazać widzowi tajniki życia pszczół, kamera wchodzi do wnętrza współczesnego ula i tradycyjnej barci, wyciosanej – „wydzianej” w pniu wiekowego drzewa, wędruje po polach, dzikich lasach, górach i ... wielkich miastach Europy i Azji.


Życie każdego roju to Kosmos w miniaturze, który rządzi się swoimi odwiecznymi prawami. Widz wreszcie na własne oczy zobaczy jak pszczoła przychodzi na świat, jak robotnice dbają o matkę roju, jak broniąc ula walczą z intruzami (często na śmierć i życie). I jak wygląda świat natury i ludzi, oglądany oczami jednej pszczoły, harującej od świtu do zachodu słońca i tysięcy pszczół, które zrobią wszystko, aby ich rój przetrwał. Od wielu milionów lat pszczoły pracowicie budują środowisko naturalne naszej planety. Dziś giną, w niespotykanej dotąd skali.  Jednym ze sposobów na ratunek wydaje się pszczelarstwo miejskie oraz przywrócenie tradycji bartnictwa – hodowli dzikich pszczół w lasach.

Film "Łowcy miodu":
- opowie o tym jak dobrze pszczoły radzą sobie w miastach. O ulach Paryża i Warszawy, właściwościach miodu miejskiego i o tym, że nie trzeba bać się pszczół opowie Kamil Baj, który postawił ule m.in. na terenie Służewskiego Domu Kultury.
- pokaże jak aktorka Magdalena Popławska wyruszyła do Nepalu i do Baszkirii by uczyć się bartnictwa od mistrzów oraz jak tradycje dzikiego miodu przywraca się dziś w Puszczy Augustowskiej.
- zaprosi nas do uli i barci, gdzie tajemnice pszczół będą na wyciągnięcie ręki – w zbliżeniu i w zwolnionym tempie.

Scenariusz napisali  Krystian Matysek, który jest również reżyserem filmu. Produkcją zajmuje się Arkana Studio Doroty Roszkowskiej.

Zwiastun "Łowców miodu":
https://vimeo.com/106817426

Ostatnie zdjęcia twórcy będą realizować latem tego roku. Premiera filmu planowana jest na rok 2016.

Wesprzyj projekt:
http://polakpotrafi.pl/projekt/Lowcy-miodu?utm_source=projects

Główna strona filmu:
http://www.arkanastudio.pl/films2/wild-honey/index.php?lang=pl&sec=2


Reżyser - Krystian Matysek:
Absolwent Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego na kierunku Realizacja Obrazu Filmowego i Telewizyjnego. Reżyser, scenarzysta i autor zdjęć do wielu filmów dokumentalnych, przyrodniczych, nagradzanych na festiwalach i sprzedawanych do stacji TV na całym świecie. Operator w filmach fabularnych. Wykładowca Akademii Sztuk Dokumentalnych.

W roku 2001 Krystian Matysek wyreżyserował swój sztandarowy film „Dziobem i pazurem”. Film był realizowany przez prawie 3 lata. Sekwencje o życiu ptaków były montowane tak aby przypominały film fabularny. W filmie nie ma słownego komentarza. „Dziobem i pazurem” był prezentowany oraz nagradzany na wielu festiwalach na całym świecie.


AK
Arkana Studio
Ostatnia aktualizacja:  14.05.2015
Zobacz również
fot. Arkana Studio
10-lecie PISF. Spotkania po latach
Laureaci Festiwali
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll