PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Kręcone komórką albo profesjonalną kamerą. Całą klasą, w pojedynkę lub paczką z podwórka. Wytwórnia Filmów Oświatowych do 15 maja 2015 roku czeka na filmy przyrodnicze autorstwa uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Filmy powalczą o nagrody w Konkursie Młodzieżowego Filmu Przyrodniczego.
Uczniowski konkurs jest częścią odbywającego się w Łodzi co dwa lata Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych im. Włodzimierza Puchalskiego - jednego z najważniejszych europejskich wydarzeń w dziedzinie filmowej dokumentacji przyrodniczej. Tegoroczna, szesnasta już edycja festiwalu potrwa pięć dni od 17 do 21 czerwca 2015 roku.

- Konkurs dla młodzieży organizujemy po raz trzeci – mówi Katarzyna Madaj-Kozłowska, prezes Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi, głównego organizatora Festiwalu. - Zapraszamy młodych twórców, pasjonatów przyrody i ekologii, którzy dopiero zaczynają przygodę z filmem. Wysłaliśmy zaproszenia do szkół, ale nie tylko nauczyciele, również rodzice i opiekunowie mogą przesyłać zgłoszenia prac.

Przesłane filmy oceni jury złożone z profesjonalnych filmowców i znawców filmu przyrodniczego. Prace wyróżnione i nagrodzone zaprezentowane zostaną w czasie festiwalu, a zwycięzcy mogą liczyć na cenne nagrody rzeczowe.

Temat filmów konkursowych jest określony bardzo ogólnie - ma być bezpośrednio związany z przyrodą i szeroko rozumianą ekologią. Nie jest również narzucona forma filmowej opowieści o naturze – może to być dokument, krótka fabuła, czy artystyczna etiuda. Wiadomo natomiast, że film powinien trwać od 5 do 15 minut. Zgłoszenia i filmy (na płytach DVD) należy przesłać w terminie do 15 maja 2015 roku na adres Wytwórni: „Młodzieżowy Konkurs Filmu Przyrodniczego”, Wytwórnia Filmów Oświatowych Sp. z o.o., 93-106 Łódź, ul. Kilińskiego 210.

Czerwcowy festiwal to nie tylko konkursy dla zawodowych i początkujących filmowców. Publiczność może liczyć na pokazy, projekcje i wystawy prezentujące piękno natury, sesje naukowe poświęcone filmowi i przyrodzie, mistrzowskie warsztaty ornitologiczne dla twórców filmowych i edukacyjne wyprawy. Tym razem goście festiwalu odwiedzą malownicze tereny nadwarciańskie i okolice zalewu Jeziorsko, będące ostoją rzadkich gatunków dzikiego ptactwa.

Głównym organizatorem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych jest łódzka Wytwórnia Filmów Oświatowych. To tutaj zrealizowali większość swoich filmów najlepsi polscy filmowcy-przyrodnicy: Włodzimierz Puchalski, Karol Marczak, Stanisław Kokesz, Barbara i Janusz Czeczowie, Remigiusz Ronikier. Obecnie z WFO współpracują między innymi: Jerzy Bezkowski, Roman Dębski, Zbigniew Bączyński.

Zajęcia dla młodych przyrodników w ramach Festiwalu - warsztaty i konkursy - przygotowuje też Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 7 im. Włodzimierza Puchalskiego w Łodzi.
MW/AK
WFO
Ostatnia aktualizacja:  21.04.2015
Zobacz również
fot. WFO
"Intruz" zadebiutuje na MFF w Cannes
"Apartament", czyli Jan Paweł II prywatnie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll