PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  20.04.2015
Po pokazie odbędzie się spotkanie z twórcami filmu.
Rozmowę, w której udział wezmą: Łukasz Barczyk (reżyser, scenarzysta i montażysta filmu "Hiszpanka"), Jagna Janicka (scenograf) i Andrzej Szenajch (autor kostiumów), poprowadzi Katarzyna Taras. Spotkanie rozpocznie się 28 kwietnia 2015 roku o godz. 19.30 w stołecznym kinie Iluzjon.

Łukasz Barczyk uznawany jest za jednego z najbardziej intrygujących polskich twórców młodego pokolenia. Artysta wszechstronny – jest autorem scenariuszy, reżyserem, producentem, montażystą, bywa także scenografem i reżyserem obsady. Z powodzeniem porusza się w materii filmowej, jak i teatralnej. Jego teatry telewizji zdobywają ogromne uznanie nie tylko na festiwalach m.in. w Sopocie („Dwa Teatry”), Kazimierzu Dolnym czy Huston, ale także wśród widowni. Uwagę krytyki filmowej zwrócił już swym debiutanckim filmem „Patrzę na Ciebie, Marysiu” zrealizowanym w ramach projektu Pokolenie 2000. Następnie powstały, nagrodzone na MFF w Turynie, poruszające „Przemiany”, uznany za jeden z najbardziej kontrowersyjnych obrazów ostatnich lat - "Nieruchomy poruszyciel" czy też intymny "Italiani". Dotychczasowe jego filmy to kameralne, głęboko psychologicznie opowieści o relacjach międzyludzkich, braku bliskości i porozumienia, o samotności. Na tym tle najnowsza produkcja Barczyka – "Hiszpanka" – zdaje się być dziełem wyjątkowym zarówno pod względem formalnym jak i fabularnym.

Jagna Janicka – scenograf, kostiumograf, dekorator wnętrz. Członek Polskiej Akademii Filmowej. Pracę rozpoczęła w 1989 roku jako scenograf spektakli telewizyjnych. W ciągu blisko 26 lat pracy zawodowej zrealizowała scenografię do 15 spektakli telewizyjnych oraz 10 filmów fabularnych oraz zaprojektowała kostiumy do ponad 30. produkcji filmowych i teatralnych. Dziewięciokrotnie nominowana do nagród Polskiej Akademii Filmowej ORŁY. W 2012 roku nagrodzona na FPFF w Gdyni za kostiumy do filmu „W ciemności” Agnieszki Holland.

Andrzej Szenajch – Aktor i kostiumograf. Wybitny znawca militariów. Początkowo pracował jako aktor teatralny i filmowy. Wciela się zwykle postaci charakterystyczne ale raczej drugoplanowe i epizodyczne. Na swym koncie ma 135 ról filmowych m.in. w takich obrazach jak „Cwał”, „Obce ciało”, „Pan Tadeusz”, „Król Olch” czy „Pułkownik Kwiatkowski”. W latach 70. XX wieku rozpoczął pracę jako konsultant od koni i sprzętu wojskowego. Wykonał kostiumy do 42 filmów historycznych, m.in. „Generała Nila”, „Katynia” „Panien i wdów”. Członek Polskiej Akademii Filmowej. W 1977 roku odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi. Podczas realizacji „Hiszpanki” wystąpił w podwójnej roli – autora kostiumów oraz aktora wcielającego się w postać Generała Schimmelpfeninga.

MZ
Iluzjon
Ostatnia aktualizacja:  20.04.2015
Zobacz również
fot. SF Kadr
Łazarkiewiczowie: Magda o Piotrze
Jak wypromować debiut?
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll