PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Młoda polska aktorka otrzyma w Bydgoszczy nagrodę za wybitne osiągnięcia w dubbingu.
Bydgoskie Animocje jako jedyny festiwal w Polsce przyznają nagrodę za wybitne osiągnięcia w dziedzinie dubbingu filmowego. Jako pierwszy nagrodę odebrał słynny Król Julian , czyli Jarosław Boberek. W tym roku otrzyma ją autorka blisko 100 ról dubbingowych – Joanna Jabłczyńska.

Joanna Jabłczyńska swoją karierę filmową rozpoczęła właśnie od dubbingu. Już jako 5-latka (!) podkładała głos do "Tajemnicy zaginionej skarbonki" (1990). Na jej dubbingowym koncie znajduje się blisko 100 tytułów, a wśród nich "Dawno temu w trawie", "Król Lew II: Czas Simby", "Grinch: Świąt nie będzie", "Spirited Away: W krainie bogów", "Harry Potter i Kamień Filozoficzny", "Mali agenci 3D: Trójwymiarowy odjazd", "Kurczak Mały", "Franklin i skarb jeziora" (jako tytułowy Franklin), "Garfield: Koty górą, "Scooby doo: Pierwsze strachy", "Ostatni Władca Wiatru". Wystąpiła też w ścieżkach dźwiękowych gier komputerowych Diablo III i Battlefield 4.

Jako aktorka filmowa i telewizyjna znana jest głównie z roli w serialu „Na Wspólnej”, ale jej pierwszą rolą kinową był występ u Andrzeja Wajdy w spektaklu telewizyjnym "Wyrok na Franciszka Kłosa" (2000). Zagrała też w debiucie reżyserskim Andrzeja Seweryna "Kto nigdy nie żył..." (2006).

Piąta edycja Animocji odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 13-19 kwietnia 2015 roku. Festiwal koncentruje się na ambitnym, poszukującym swego wyrazu artystycznego kinie animowanym. Hasło przewodnie brzmi: „Tego się po animacji nie spodziewacie!”, zaś oficjalną maskotką festiwalu jest od tego roku urocza Ośmiornica Barbara.  W konkursie o Bydgoską Nagrodę za Najlepszy Film Animowany powalczy ponad 30 animacji, z kilkunastu krajów świata. Nagrody zostaną rozdane też w konkursie młodzieżowym i publiczności. Do konkursów zgłoszono ponad 200 filmów m. in. z Hiszpanii, Rosji, Niemiec, Estonii, Wielkiej Brytanii, Portugalii, USA, Kanady, Brazylii, Egiptu, Pakistanu, Japonii oraz Singapuru.

Festiwal organizowany jest w Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy od 2011 roku. Jego twórczynią i koordynatorką jest Weronika Płaczek.
MZ
Animocje
Ostatnia aktualizacja:  9.04.2015
Zobacz również
fot. TVN
Święta tradycyjnie daleko od kin
Wieczór z Romanem Polańskim
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll