PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
BETON Film Festiwal to największe w Polsce wydarzenie w całości poświęcone filmom architektonicznym i artystycznym. Impreza rozpocznie się 9 kwietnia 2015 roku w warszawskim Kinie Luna. W programie Festiwalu znalazło się 30 seansów filmowych, retrospektywa austriackiego artysty wizualnego Dariusza Kowalskiego oraz dyskusje i targi książek architektonicznych
Tematem tegorocznej edycji Festiwalu jest „Inna Przestrzeń“ – alternatywne wymiary architektury. Program koncentruje się na problemach takich jak: antropocen – nowa epoka geologiczna, nostalgia za przyszłością czy geografia i klimatyczny wymiar budownictwa. Wszystkie filmy zaprezentowane zostaną w trzech blokach tematycznych. Po raz pierwszy Festiwalowi towarzyszyć będzie sekcja skierowana do dzieci – BETONIK – warsztaty i seanse dla najmłodszych, promujące twórcze postawy, w tym świadome kreowania własnego otoczenia, szczególnie poprzez ukazanie potencjału kryjącego się w najnowszych technologiach.

W tegorocznym programie Festiwalu znajdą się m.in. takie dzieła jak: „Alpi“, tworzona przez prawie 10 lat wizualna opowieść o górskim masywie alp, wyreżyserowana przez Armina Linke; „TELOS: Fantastyczny świat Eugene'a Tssui“ w reżyserii Kyung Lee, opowieść o rewolucyjnych pracach buntownika architektury Eugene'a Tssui, ucznia Bruce’a Goffa; „Taboor Vahida Vakilifara“, niskobudżetowe science-fiction inspirowane filmami Kubricka, Lyncha i Tarkowskiego; „Kierunek Nowa Huta“ w ramach retrospektywy Dariusza Kowalskiego czy „Czarnoksiężnik z Krainy Oz“ z 1939 roku w ramach sekcji BETONIK.

BETON Film Festiwal to także wydarzenia towarzyszące. Dzięki współpracy Fundacji BETON z warszawskim oddziałem Austriackiego Forum Kultury uczestnicy Festiwalu będą mogli zapoznać się z twórczością Dariusza Kowalskiego, artysty i reżysera na stałe mieszkającego w Wiedniu. Retrospektywa i spotkanie z Dariuszem Kowalskim dadzą możliwość zapoznania się z niezwykle ciekawą i eksperymentalną twórczością reżysera – opowiada Adam Przywara, prezes Fundacji BETON, organizatora wydarzeń. W ramach imprezy odbędą się również dyskusje i wykłady: „Zieleń we współczesnym mieście“, „Szklane Domy“, Architektura Radykalna. W weekend festiwalowy w przestrzeni Kina LUNA, w ramach targów książki architektonicznej, zaopatrzyć się będzie można w najnowsze wydawnictwa Kwartalnika RZUT, Fundacji Bęc Zmiana czy Centrum Architektury.

- Festiwal jest naszym wkładem w ożywianie ulicy Marszałkowskiej i okolic – mówi Adam Przywara. - Naszą misją jest badanie i popularyzacja architektury w kontekście mediów takich jak film czy fotografia. Pragniemy przybliżyć światową architekturę polskim odbiorcom, zwiększając aktywność lokalną i angażując w projekt instytucje, wspólnoty i restauracje działające w centrum Warszawy.

BETON Film Festiwal trwać będzie od 9 do 12 kwietnia 2015 roku.
Informacje praktyczne:


Karnety – 100 zł i bilety – 7 i 10 zł,  do kupienia na stronie www.betonff.pl i w kasie Kina LUNA, ul. Marszałkowska 28.
Organizator: Fundacja BETON
Mecenasi Festiwalu: Lafarge
Partner merytoryczny: Oddział Warszawski Architektów Polski
Partner strategiczny: Kino LUNA, GMC Professional
Partnerzy: Austriackie Forum Kultury Warszawa, Powojenny Modernizm.
Obsługa prawna: Legal Ideas
Identyfikacja graficzna: Studio UVMW
Patroni medialni: TVP Kultura, F5, Bad Taste, ARCH, Enter the Room, Architektura Murator, RZUT


WRÓB
Fundacja Beton
Ostatnia aktualizacja:  4.04.2015
Zobacz również
Sebastian Buttny: W harmonii ze światem
Sytuacja finansowa TVP w 2014
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll