PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
8 i 9 kwietnia 2015 roku w Kinie Szpulka Łódzkiego Domu Kultury zagoszczą nagradzane w kraju i zagranicą krótkometrażowe fabuły, dokumenty i teledyski. Wśród nich zwycięzcy festiwali w Paryżu, Gdyni, Koszalinie, Rio de Janeiro.
Projekt "Movies from the Heart of Poland" ("Filmy z serca Polski"), przygotowany został przez festiwal filmowy Tofifest. Pokaz obejmuje krótkometrażowe fabuły, dokumenty i teledyski, zrealizowane w ostatniej dekadzie i nagradzane w kraju oraz poza granicami. Wśród fabuł znajdziemy nagrodzony na ponad 30 festiwalach (w tym amerykański Slamdance i polska Gdynia) film "Emilka płacze" Rafała Kapelińskiego, czy "Koniec wojny" Tomasza Szafrańskiego (reżyser seriali "Nowa" i "Naznaczony"), w którym pierwszą rolę filmową zagrał znany z polskiej telewizji niemiecki showman Steffen Moller. Będzie też pierwszy, polski, krótki metraż nagrodzony BAFTA Scotland "Tajemnica spowiedzi" oraz etiuda o losie Żołnierzy Wyklętych "Reszta jest milczeniem" na podstawie prozy Tadeusza Różewicza.

Część dokumentalna pokazów obejmie m.in. nagradzany na kilkunastu zagranicznych festiwalach film Marcina Sautera "Za płotem", uhonorowaną w Brazylii i Polsce opowieść o najstarszym taksówkarzu w Toruniu "Taksówkarz" Ryszarda Kruka, czy nagradzaną wielokrotnie historię o ludziach w podmoskiewskim pociągu, "Elektryczka" Macieja Cuske. Będą też filmy o „pierwszych polskich hakerach” z podziemnej „Solidarności” - „Hakerzy Wolności” i unikatowe spojrzenie na rytuały kibiców żużla - „Czarna Niedziela”.

Wśród wideoklipów zobaczymy teledyski grup Czesław Śpiewa, Bajzel, Sofa, Rejestracja i Fox realizowane  w technikach rysunkowych, lalkowych i unikatowej - plastelinowej.

Przegląd będzie prezentowany również w Poznaniu, Warszawie, Krakowie, Bydgoszczy, Ciechanowie, Kielcach, Pile, Opolu, Lipnie, Brodnicy i innych miastach. Przegląd przygotował zespół, odbywającego się w Toruniu, Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest, którego 13. edycja odbędzie się w październiku 2015 roku. Jest on selekcją polskich produkcji, które zaistniały w ciągu 12 lat istnienia Tofifest. Producentem projektu są: Fundacja Biuro Kultury oraz MFF Tofifest Partnerzy: Eureka Media, Mistrzowska Szkoła Reżyserii Filmowej Andrzeja Wajdy, Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna w Łodzi oraz Telewizja Polska. Wsparcie: Toruńska Agenda Kulturalna w ramach inicjatywy Mikrowsparcie.

Informacja o pokazie: http://www.tofifest.pl/pl/news/256


AK
Tofifest
Ostatnia aktualizacja:  2.04.2015
Zobacz również
fot. Tofifest
"Krew z krwi 2" powraca razem z Agatą Kuleszą
"15 stron świata" nagrodzone w Belgradzie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll