PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
„Heavy Mental” to pełnometrażowy, reżyserski debiut tego twórcy.
"Heavy Mental"to tragikomiczna opowieść o Mariuszu, bezrobotnym aktorze (Grzegorz Stosz), który dostaje propozycję odegrania roli we własnym życiu. Ma poderwać dziewczynę (Izabela Nowakowska), a potem „przekazać” ją heavy-metalowemu pracownikowi socjalnemu (Piotr Głowacki), który w zamian za to odda mu mieszkanie. Do „zamiany ról” ma dojść podczas wspólnego wypadu nad morze.Ta niemoralna propozycja to dla każdego z bohaterów podróż wewnątrz siebie. Mariusz walczy z psychiczną blokadą, która powoduje utratę pamięci i uniemożliwia zapamiętanie roli, Piotr panicznie poszukuje akceptacji, natomiast Ina marzy o niezwykłym, pełnym wrażeń życiu.


Kadr z filmu "Heavy Mental". Fot. Nicolás Villegas Hernández.

– Mariusz, jako aktor całe życie dąży do wyjątkowości, Inie wydaje się, że jej marzenia są nadzwyczajne, a Piotrowi wmówiono, że jest przeciętny. Obserwujemy trudny proces konfrontowania się ze strachem przed zwyczajnością w rzeczywistości, w której wszyscy staramy się być wyjątkowi i oryginalni – opowiada Sebastian Buttny, reżyser filmu "Heavy Mental".Jego debiutancki film to tragikomiczna opowieść o współczesnych trzydziestolatkach. Przekonani o własnej wyjątkowości boją się przyznać do bycia zwyczajnymi. – Ci trzydziestolatkowie, początkowo sobie obcy i niepasujący do siebie, przeżywają wspólną historię i w nieoczekiwany sposób stają się sobie nawzajem bardzo potrzebni i bliscy – dodaje Buttny.

Film zadebiutował podczas 29. Warszawskiego Festiwalu Filmowego w 2013 roku. Od tamtej pory był prezentowany m.in. podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni, Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie, Lubelskiego Lata Filmowego, na Dwóch Brzegach i Tofifest, a także na zagranicznych festiwalach, takich jak Raindance w Londynie czy Międzynarodowym Festiwalu Młodego Kina CineFest w Miszkolcu. W pierwszoplanowe role wcieliła się trójka młodych aktorów – Piotr Głowacki (nagrodzony Orłem za rolę w filmie „Bogowie”), Grzegorz Stosz oraz Izabela Nowakowska. Partnerują im m.in. Lech Łotocki, Joanna Szczepkowska, Katarzyna Maciąg i Weronika Migoń. Kinowa premiera filmu 17 kwietnia 2015 roku.

MZ
SFP
Ostatnia aktualizacja:  19.03.2015
Zobacz również
fot. Nicolás Villegas Hernández
Filmy Waleriana Borowczyka w Nowym Jorku
Ignacy Szczepański
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll