PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  23.02.2015
W połowie 2015 roku, po kilku latach przygotowań, mają ruszyć zdjęcia do... kryminalno-ekologicznej tragikomedii, której akcja będzie się rozgrywać na polsko-czeskim pograniczu.
Główną bohaterką filmu jest emerytowana inżynierka Janina Duszejko, z zamiłowania astrolożka i wegetarianka. Kobieta mieszka w małej sudeckiej wsi. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy odnajduje ciało martwego sąsiada-kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady wokół jego domu to ślady saren… Z czasem pojawiają się kolejne zwłoki lokalnych osobistości. Wszyscy zabici byli myśliwymi. Duszejko widząc niemoc policji, prowadzi własne śledztwo, którego wyniki są złowieszcze: czy to myśliwi stali się zwierzyną?

"Pokot" ma być adaptacją powieści „Prowadź swój pług przez kości umarłych”, której autorką jest Olga Tokarczuk. Scenariusz do filmu to wspólne dzieło pisarki oraz Agnieszki Holland. Reżyserka nie skompletowała jeszcze całej obsady. Wiadomo już jednak, że w główną rolę, Janiny Duszejko, wcieli się Stanisława Celińska. Natomiast jej przyjaciela, Borosa, zagra Miroslav Krobot – jeden z najpopularniejszych aktorów i jednocześnie jeden z najważniejszych reżyserów teatralnych w Czechach, znany choćby z kreacji w "Opowieściach o zwyczajnym szaleństwie" Petra Zelenki czy też w "Człowieku z Londynu" w reżyserii Béli Tarra. Z Agnieszką Holland już raz współpracował przy czeskim serialu o Janie Palahu "Gorejący krzew".


Rejon Kotliny Kłodzkiej - jedna z lokalizacji "Pokotu". SF Tor.

Pierwszy klaps na planie "Pokotu" ma paść już w czerwcu 2015 roku w Kotlinie Kłodzkiej. Kolejna transza ma być kręcona jesienią, a ostatnia zimą na przełomie 2015 i 2016 roku. Za całość będzie odpowiadać Jolanta Dylewska, autorka zdjęć m.in. do takich filmów jak "Głośniej od bomb", "W ciemności". Scenografię przygotuje Katarzyna Sobańska ("Ida", "Młyn i krzyż"), kostiumy Katarzyna Lewińska ("Sponsoring", "Dom zły"), a muzykę skomponuje Antoni Komasa-Łazarkiewicz ("Miasto 44"). Głównymi producentami filmu są: Studio Filmowe "Tor" oraz czeska firma Nutprodukce. Premiera planowana jest na początek 2017 roku.

Marcin Zawiśliński
Gazeta.pl Wrocław/ SF Tor
Ostatnia aktualizacja:  24.02.2015
Zobacz również
fot. Forum Film Poland
Powstaje film o Beksińskich
Weekend nagród dla filmów ze Studia Munka
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll