PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Gracze STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, typują Idę jako faworyta do Oscara w kategorii najlepszy film obcojęzyczny. Na zwycięstwo dzieła Pawła Pawlikowskiego postawiło 55% typujących.
Duże szanse polskiej produkcji dają również analitycy STS – kurs na Idę w tej kategorii wynosi 1.55, co znaczy, że za każde postawione 100 złotych można wygrać 155 złotych. Klienci STS obstawiają, że największe szanse na zostanie najlepszą aktorką ma Julianne Moore za rolę w "Still Alice" (74% grających), a najlepszym aktorem Eddie Redmayne za rolę w "Teorii wszystkiego" (54% grających). Natomiast 31% typujących wyniki Oscarów uważa, że w kategorii najlepszy film zwycięży "Birdman".

Polskie nominacje
Zdaniem analityków STS, największe szanse na wygraną, wśród polskich produkcji nominowanych do Oscara ma "Ida" (kurs 1.55). Na zwycięstwo polskiego filmu w kategorii najlepszy film obcojęzyczny postawiło również 55% graczy. Największą konkurencję stanowi rosyjski "Lewiatan". Kurs na ten film wynosi 2.30, a na jego wygraną liczy 39% typujących. Film Pawła Pawlikowskiego walczy również o statuetkę za najlepsze zdjęcia. W tym przypadku kurs wynosi 12.00, co oznacza, że prawdopodobieństwo jej zdobycia jest niewielkie. Do Oscara w kategorii krótkometrażowy dokument zostały nominowane dwie polskie produkcje – "Joanna" oraz "Nasza Klątwa". Kursy odpowiednio 6.00 oraz 8.00 nie dają nadziei na zwycięstwo. Faworytem w tej kategorii jest "Crisis Hotline: Veterans Press 1" (kurs 1.17).

Najlepszy film
Analitycy przewidują, że Oscarem za najlepszy film zostanie nagrodzony "Birdman" (kurs 1.65). Na jego zwycięstwo postawiło 31% klientów STS. Największą konkurencję dla amerykańskiej produkcji stanowi "Boyhood" (kurs 2.05). W ten sposób obstawiło 24% graczy w tej kategorii. Najmniejsze szanse na wygraną mają "Teoria wszystkiego" i "Whiplash". Kurs na te produkcje wynosi 100.00, a  odpowiednio 6,25% i 16% graczy wierzy w ich zwycięstwo.


Oscary 2015 - typy bukmacherów, fot STS.

Najlepszy aktor
Według bukmacherów najlepszym aktorem zostanie E. Redmayne (kurs 1.30). Tak uważa również 54% obstawiających wyniki Oscarów w punktach STS. Najmniejsze szanse w tej kategorii ma Steve Carell. Kurs w tym przypadku wynosi 100.00, co oznacza, że za każde postawione 100 złotych na tego aktora do wygrania jest 10 000 złotych. W jego zwycięstwo wierzy jedynie 3,4 % grających. 

Najlepsza aktorka
W kategorii najlepsza aktorka największe szanse na wygraną ma Julianne Moore (kurs 1.03) za rolę w filmie "Still Alice" zostawiając daleko w tyle swoją główną konkurentkę Reese Witherspoon (kurs 18.00). Na zwycięstwo faworytki bukmacherów liczy 74% grających. Najwięcej można wygrać obstawiając Marion Cotillard – kurs wynosi 60.00 – w razie wygranej, za każde postawione 100 zł na tę aktorkę można wzbogacić się o 6 000 złotych.

W ofercie STS znajdują się zakłady na 17 kategorii oscarowych. Szczegółową ofertę z kursami Oscarów znajdziecie Państwo na www.sts.pl.


AK
STS
Ostatnia aktualizacja:  18.02.2015
Zobacz również
fot. Solopan
Finał pierwszej edycji projektu „Warszawa-Paryż!”
Łukasz Palkowski odbierze „Złotą Taśmę” SFP
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll