PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
WYDARZENIA
  11.02.2015
Od 2007 roku zagrał w kilkudziesięciu produkcjach, głównie francuskich i rosyjskich.
9 lutego 2015 na antenie niszowego kanału Polsat Viasat History odbyła się polska premiera dwuodcinkowego, francuskiego serialu "Kampania rosyjska Napoleona". W jednej z dwu głównych ról wystąpił Paweł Deląg, jako car Aleksander I. - To jest bardzo ciekawa postać. Na pewno był to człowiek, który przywrócił porządek w Europie. Był to człowiek, który  tak naprawdę pokonał Napoleona - tak o granej przez siebie postaci mówił niedawno w wywiadzie dla wp.pl.

Przygoda Pawła Deląga z zagranicznymi kinematografiami zaczęła się w 2007 roku rolą Jürgena Köllera w austriacko-francuskim dramacie "Tak bardzo się nienawidziliśmy". Następnie pojawił się epizodycznie - jako oficer Lawdale - w amerykańskim horrorze "Dom". Zagrał też niemieckiego oficera, Otto Regnera, w czteroodcinkowym mini-serialu wojennym, produkcji białorusko-rosyjskiej, "Czerwiec 1941" oraz Andreja Karpova we francuskim dramacie "Une femme à abattre" (2008). W kolejnym roku wcielił się w pierwszoplanową postać inżyniera Stanisława Michajłowskiego w białorusko-rosyjskim dramacie wojennym "Snajper. Broń odwetu". Jako płk Iwan, dowódca oddziału specjalnego, wystąpił w amerykańsko-holendersko-rosyjskim filmie akcji "Klucz Salamandry" u boku takich gwiazd światowej kinematografii jak Rutger Hauer i Michael Madsen.



1 listopada 2012 na ekrany rosyjskich kin wszedł historyczny film Olega Fesenki "1812". Jest to przygodowa opowieść o grupie rosyjskich ułanów, którzy muszą odzyskać tajne plany bitwy pod Borodino, nim te dostaną się w ręce, zajętego romansem z madame Walewską, Napoleona. Paweł Deląg wystąpił w tym filmie w roli kpt. Andrzeja Ledóchowskiego. Ma też na swoim koncie pierwszoplanową rolę Marka Antoniusza we francuskim mini-serialu historycznym "Wojny imperiów" oraz występy w kolejnych rosyjskich filmach ("V tvoikh glazakh") i serialach telewizyjnych ("Pokuszenie", "Vtoraya lyubov", "444"). W przygotowaniu rosyjski dramat Olega Basilova "Uezdnaya drama", w którym Paweł Deląg też gra główną rolę. W 2015 roku odbędzie się premiera słowackiej komedii romantycznej Marty Ferencovej "Wszystko albo nic", gdzie oprócz niego zobaczymy także Michała Żebrowskiego.


Paweł Deląg i Jan Kidawa-Błoński na planie "Gwiazd". Fot. Rafał Pawłowski.

Do tej pory - jak sam wyliczył - wystąpił w sumie w ponad 35 filmach i serialach telewizyjnych, zrealizowanych przez Francuzów, Rosjan, Amerykanów i Słowaków. - Mam czterech agentów, którzy dbają o moje interesy. Po jednym we Francji, Rosji, Niemczech i Polsce - przyznaje aktor. Jak dostaje role? Twierdzi, że głównie dzięki castingom, w których uczestniczy regularnie. W Polsce przez ostatnie 8 lat pojawia się na ekranie dość rzadko. Niedługo zobaczymy go jednak w najnowszej fabule Jana Kidawy-Błońskiego "Gwiazdy". Gra w niej Paula Helwiga, ojca Jana Banasia (w tej roli Mateusz Kościukiewicz), głównego bohatera filmu. Będzie to jego pierwsza większa kreacja aktorska w polskim kinie od kilku lat.  







Marcin Zawiśliński
Informacja własna/wp.pl
Ostatnia aktualizacja:  11.02.2015
Zobacz również
Script Fiesta 2015: napisz serial telewizyjny
"Pingwiny" o krok od miliona
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll