PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Pełnometrażowy debiut fabularny Dariusza Glazera „Mur” otworzy XXII edycję Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Filmowej Prowincjonalia. Film powalczy również o nagrody „Jańcio Wodnika” w konkursie filmów fabularnych.
Będzie to przedpremierowy pokaz najnowszej pełnometrażowej produkcji ze Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

"Mur" to historia Mariusza, który wyprowadza się od matki i wynajmuje mieszkanie na nowym osiedlu. Jest to dla niego symbol zmiany swojego życia na lepsze. Szybko przekonuje się jednak, że szara rzeczywistość, od której chce uciec, tak łatwo mu na to nie pozwoli. Uświadamia sobie, że nie może stać się kimś innym, dopóki nie poukłada wszystkich spraw w swoim dotychczasowym życiu.

W roli Mariusza zobaczymy Tomasza Schuchardta. W filmie zagrały także Marta Nieradkiewicz i Aleksandra Konieczna. W rolach drugoplanowych pojawią się między innymi Ewa Kasprzyk, Piotr Machalica, Krzysztof Olszewski i Rafał Maćkowiak. Autorem zdjęć jest Wojciech Staroń. Za scenografię odpowiedzialna jest Anna Wunderlich, za kostiumy Natalia Czeczott, z kolei za charakteryzację Janusz Kaleja. Kierownikiem produkcji jest Sylwia Rajdaszka. Film jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. "Mur" jest czwartą pełnometrażową produkcją Studia Munka-SFP. Obecnie trwają zdjęcia do „Królewicza Olch” Kuby Czekaja, zaś „Fale” w reżyserii Grzegorza Zaricznego są na etapie montażu. 

W programie tegorocznej edycji Prowincjonaliów znalazły się także krótkometrażowe produkcje Studia Munka-SFP. Do konkursu krótkometrażowych filmów fabularnych zakwalifikowały się "Mały palec" Tomasza Cichonia, "Całe mnóstwo miłości" Bartka Kaczmarka i "Pogrzebiny" Wojciecha Stupnickiego. Z kolei z filmów dokumentalnych wyprodukowanych w Studiu Munka-SFP o nagrodę we Wrześni powalczą: "Punkt wyjścia" Michała Szcześniaka, "21 dni" Damiana Kocura i "Ze wsi Grunwald" Artura Wierzbickiego. Podczas zeszłorocznej edycji festiwalu nagrodę „Jańcio Wodnika” dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego otrzymała Julia Kolberger za „Mazurka”, który powstał w ramach programu „30 Minut” Studia Munka-SFP.
Anna Kot/ PZ
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  4.02.2015
Zobacz również
fot. Studio Munka - SFP
Zgłoś się na Script Pro 2015
"Nasza klątwa" za darmo w internecie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll