PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
27 grudnia 2014 roku, dokładnie w 96. rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego, w Poznaniu odbędzie się prapremiera najnowszego filmu Łukasza Barczyka.
Wejście do kin polskiej megaprodukcji pt. "Hiszpanka" (budżet: ponad 20 mln zł), podobnie jak to miało miejsce w przypadku „Hobbita”, poprzedza seria plakatów przedstawiająca bohaterów filmu. Na tle magicznych, efektownych historycznych scenerii, które przenoszą nas do początku XX wieku prezentują się znakomici polscy i zagraniczni aktorzy - Jakub Gierszał („Sala samobójców”), Crispin Glover („Alicja w krainie czarów”), Magdalena Popławska („Dziewczyna z szafy”), Jan Peszek („Syberiada Polska”), Patrycja Ziółkowska („Na krawędzi nieba”), Florence Thomassin („Kwestia smaku”).

"Hiszpanka" to zrealizowana z rozmachem opowieść o zapomnianym w polskiej historii, jedynym zwycięskim powstaniu – Powstaniu Wielkopolskim. Film, którego reżyserem i scenarzystą jest Łukasz Barczyk, opowiedziany jest w konwencji komediowo-sensacyjnej, z elementami kryminału.Jego bohaterami są postacie rzeczywiste i fikcyjne. Wśród nich znajdziemy zarówno postaci zafascynowane nadprzyrodzonymi siłami, mistycyzmem i spirytyzmem, jak i racjonalnych przedsiębiorców, wojskowych i politycznych strategów planujących walkę o niepodległość. W „Hiszpance” nic nie jest oczywiste, ponieważ do wyzwoleńczej walki włącza się grupa telepatów. Siły zbrojne stają na równi z siłami umysłu.- "Hiszpanka" nie jest wiernym odzwierciedleniem wydarzeń – tłumaczy reżyser filmu Łukasz Barczyk - Historia potraktowana jest tu z dystansem. My jej nie odtwarzamy, ale tworzymy - chcemy pokazać historię jako zagadkę, coś, co podobnie jak rzeczywistość kreowane jest przez umysł i punkt widzenia - dodaje filmowiec. W roli głównej zobaczymy Jana Frycza jako jednego z najsłynniejszych polskich pianistów i polityków - Ignacego Jana Paderewskiego, który w dramatycznych okolicznościach próbuje dotrzeć do Polski. Zamierza mu w tym przeszkodzić pracujący dla pruskiej armii mroczny Doktor Abuse (Crispin Glover). W grupie spirytystów ratujących Mistrza przed atakiem medium znajdują się kochankowie (Jakub Gierszał i Patrycja Ziółkowska) gotowi poświęcić wszystko - dla wolności Ojczyzny i dla siebie nawzajem. Na kinowym ekranie także: Bruce Glover, Sandra Korzeniak, Tomasz Kowalski, Piotr Głowacki, Karl Markovicks, Thomas Schweiberer, Jack Recknitz oraz Fritz von Friedl. Film wejdzie do kin już 23 stycznia 2015 roku.
MZ
Vue Movie Distribution/ SFP
Ostatnia aktualizacja:  23.12.2014
Zobacz również
fot. Vue Movie Distribution
[wideo] To będzie rok "Hiszpanki"
Jubileusz serialu "Barbara i Jan"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll