PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W związku z nadchodzącą premierą "Pani z przedszkola" (25.12.2014), gwiazda filmu udzieliła wideo wywiadu.
Skoro już raz przyznał, że "Baby są jakieś inne", to po "Pani z przedszkola" szybko zdania nie zmieni! W nowym filmie Marcina Krzyształowicza, twórcy wielokrotnie nagrodzonej „Obławy”, Adam Woronowicz staje naprzeciw połączonych sił matki, żony i kochanki, granych przez wybitne aktorki – Krystynę Jandę, Agatę Kuleszę i Karolinę Gruszkę. Czy jego bohater będzie kolejnym facetem, który powtórzy słynne „Ratunku, kobieta mnie bije”? Przekonamy się 25 grudnia 2014 roku, gdy inteligentna i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji komedia trafi na nasze ekrany.„Byłem miło zaskoczony, skąd – po takim filmie jak "Obława" – temat, który zupełnie mi nie pasował do Marcina Krzyształowicza” – mówi Woronowicz. „Ale są przecież reżyserzy, którzy nie trzymają się jednej tematyki, lecz gubią ją i robią filmy różne gatunkowo. Takim pierwszym przykładem jest dla mnie Roman Polański. To super dla artysty. Scenariusz "Pani z przedszkola" sprawił mi wielką frajdę i bardzo się ucieszyłem mogąc dołączyć do tego projektu.”

„Mój bohater, Hubert Myśliwski, to postać nietuzinkowa. Uwielbia kobiety. Ma do nich ogromną słabość. Ale jest zupełnie bezradny wobec takich zwyczajnych, prozaicznych czynności jak: przedszkole, odprowadzanie i kąpanie dziecka. On sobie zupełnie z tym kompletnie nie radzi. A dodatkowo cały czas osaczają go kobiety. On próbuje z tym stanem walczyć, ale to walka z wiatrakami, z której Hubert wychodzi… przeorany. Kobiety są od niego mocniejsze.”


Kadr z filmu "Pani z przedszkola", fot. Kino Świat.

„Praca nad tym filmem była niebywała. To był naprawdę piękny czas. Gdy będziemy go wspominać, to z pewnością łezka się w oku zaszkli.”

Pani z przedszkola” to ujmujący błyskotliwym poczuciem humoru i fenomenalnym aktorstwem (Agatę Kuleszę wspierają Adam Woronowicz, Marian Dziędziel, Karolina Gruszka, Łukasz Simlat i Krystyna Janda), niezwykle barwny obraz rodziny, której życie z dnia na dzień staje na głowie, gdy wkracza w nie przedszkolanka syna, piękna i tajemnicza Karolina. To za jej sprawą rodzice chłopca – zapalony konstruktor (Adam Woronowicz) i jego romantyczna małżonka (Agata Kulesza) zrozumieją, że przez wszystkie lata małżeństwa tak naprawdę niewiele o sobie wiedzieli.

Autorem zdjęć jest laureat festiwalu Sundance za zdjęcia do filmu „Nieulotne” i FPFF w Gdyni za „33 sceny z życia” – Michał Englert, za montaż odpowiada zaś zaufany współpracownik Krzyształowicza – Wojciech Mrówczyński, laureat FPFF w Gdyni.

Wejściu do kin "Pani z przedszkola" towarzyszy premiera ścieżki dźwiękowej do filmu, autorstwa Michała Woźniaka.

PZ
Kino Świat
Ostatnia aktualizacja:  16.12.2014
Zobacz również
fot. Kino Świat
"Ida" z nagrodą Parlamentu Europejskiego
"Kebab i Horoskop", czyli komedia absurdu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll