PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
40 dni zdjęciowych w najpiękniejszych zakątkach Dolnego Śląska i Pomorza. Efekty tej pracy widzowie będą mogli zobaczyć na ekranach kin na początku 2016 roku, bowiem przed twórcami filmu prawie rok pracy nad komputerowymi efektami specjalnymi.
"Za niebieskimi drzwiami" to film dla najbardziej wymagającego widza: dzieci i widowni familijnej. Bohaterem jest 11-letni Łukasz, którego matka w wyniku wypadku zapada w śpiączkę. Łukasz trafia do pensjonatu ciotki, gdzie przypadkowo odkrywa tytułowe niebieskie drzwi, stanowiące przejście do innej rzeczywistości i będące czymś na kształt portalu między wymiarami. Rozpoczyna się nowy, trudny, ale i magiczny rozdział w życiu Łukasza.

Autor książki, Mariusz Szczygielski, pomysł przeniesienia książki na ekran przyjął z ogromną radością:  - Nie tylko dlatego, że jestem jej autorem, ale przede wszystkim dlatego, że wierzę w zawarty w niej potencjał, który już na etapie czytania powieści działa na wyobraźnię młodych odbiorców, jeszcze mocniej poruszy ich z ekranu kinowego. Jestem przekonany, że ekipa przygotowująca film będzie potrafiła uwypuklić, rozwinąć i wzmocnić wszystkie wartości książki zachowując przy tym przygodowo-fantastyczny charakter opowieści. Dziecięcy odbiorcy mojej książki reagują na nią żywiołowo i dostrzegają w niej nie tylko magiczną opowieść, ale także jej przesłanie.

Reżyserem filmu jest Mariusz Palej, scenariusz napisali: Adam Wojtyszko, Katarzyna Stachowicz-Gacek i Magdalena Nieć. W obsadzie aktorskiej zobaczymy dzieci wybrane w ogólnopolskim castingu oraz takie gwiazdy jak Ewa Błaszczyk, Michał Żebrowski, Adam Ferency, Teresa Lipowska i Magdalena Nieć. Pozostali współtwórcy to doświadczony i uznany zespół: scenografia – Katarzyna Sobańska, kostiumy – Barbara Sikorska-Bouffał, zdjęcia – Witold Płóciennik, komputerowe efekty specjalne – Ryszard Rogocki.

- Chcę, aby ten film zmierzył się z problemami każdego dorastającego dziecka. Wiemy wraz z całym zespołem, że dotarcie do młodego widza z tematem, jaki sobie wybraliśmy jest ambitnym i trudnym wyzwaniem. Zaproponujemy film atrakcyjny w treści i formie i wierzę, że tak jak książka Marcina odniosła sukces, tak i z naszym filmem trafimy zarówno do młodego widza, jak i jego rodziców – powiedział reżyser Mariusz Palej. - Film jest próbą oswojenia młodego widza z problemami świata dorosłych: samotnością, bezradnością wobec nieuniknionych zdarzeń, tęsknotą za bliskimi. Trudnym emocjonalnie sytuacjom towarzyszy przygoda. Przygoda zupełnie fantastyczna. Mamy więc magiczne stworzenia, dramatyzm, wiernych przyjaciół, walkę ze złem i wielką tajemnicę a to wszystko czeka za tytułowymi niebieskimi drzwiami. Mam nadzieję, że w podróż do tego świata wybiorą się z nami widzowie nie tylko młodzi, bo historia, którą chcemy opowiedzieć jest uniwersalna – dodaje twórca.

Producentem filmu jest: TFP Sp z o.o. w koprodukcji z: Telewizją Polsat, Fremantle Media Polska, Heliograf, Alien FX, AB Film Production, Dreamsound oraz Odra-Film z funduszy Dolnośląskiego Konkursu Filmowego. Projekt współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

AK
TFP
Ostatnia aktualizacja:  4.12.2014
Zobacz również
fot. TFP
II MARATON Festiwal Filmów Sportowych w Olsztynie
Serialowe "Służby specjalne" w TVP2
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll