PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  4.12.2014
Zdjęcia ruszają w grudniu 2014 roku. W serialu pogłębione zostaną historie głównych bohaterów kinowego przeboju Patryka Vegi. Emisja jest planowana na wiosnę 2015 roku.
Po sukcesie, jakim okazała się kinowa wersja filmu oraz serialu „PitBull”, Patryk Vega wziął na warsztat kolejną „grupę zawodową”. I tym razem sportretował ludzi, których praca podnosi u widza poziom adrenaliny.

Serial stanowić będzie istotne rozwinięcie opowieści przedstawionej w kinowych „Służbach specjalnych”. Scenariusz – w porównaniu z wersją kinową – wzbogacony został o nowe wydarzenia, fakty i postaci. Elementy thrillera politycznego będą przeplatać się z życiowymi problemami głównych bohaterów. W tym celu reżyser, oprócz emocjonujących scen akcji, włączył do serialu liczne wątki pokazujące zmagania oficerów służb specjalnych z rodzinnymi dramatami.

  "Służby specjalne" łączą ze sobą kilka gatunków. Spotyka się tu political fiction z kryminałem, z filmem sensacyjnym i z kinem psychologicznym. Unikalne jest to, że serial opowiada o aktualnych wydarzeniach w Polsce. Nie mówi o prehistorii sprzed 20 lat, tylko pokazuje rzeczywistość, którą mamy za oknem. Jednocześnie ogromnym atutem „Służb specjalnych” jest to, że nie trzymają niczyjej strony. Dowalają wszystkim  – mówi Patyk Vega.

Na ekranie zobaczymy wielu wybitnych aktorów, w tym między innymi: Olgę Bołądź, Eryka Lubosa, Kamillę Baar, Agatę Kuleszę, Jana Frycza, Marcina Bosaka, Wojciecha Zielińskiego, Andrzeja Grabowskiego, Janusza Chabiora, Beatę Kawkę i Wojciecha Machnickiego. Istotnym elementem kształtującym realizm prezentowanych wydarzeń i postaci jest zastosowany przez reżysera mechanizm połączenia na planie pracy profesjonalnych aktorów z naturszczykami – autentycznymi przestępcami, oficerami służb i policji.

– Ten szczególny „drugi plan” buduje dla widza ultrarealizm całej historii – wyjaśnia reżyser. Patryk Vega przez dwa lata gromadził dokumentację, zbierając dużą ilość materiałów, która była zbyt obszerna na kinową wersję filmu. Naturalnym krokiem było wykorzystanie formy miniserialu, by opowiedzieć poszerzona historię z uwzględnieniem wielu nowych wątków, wydarzeń oraz postaci.

Widzowie TVP2 zobaczą realistyczną historię, odsłaniającą kulisy życia i pracy oficerów tajnych służb. Serial w bezkompromisowy sposób pokazuje swoją wersję realiów funkcjonowania służb specjalnych we współczesnej Polsce oraz działania na styku świata polityki, mediów, przestępczości i biznesu. Poznamy w nim też zaskakujące tło wydarzeń z pierwszych stron gazet, choć pamiętać trzeba, że jest to tylko zbiór hipotez twórców sensacyjnego serialu.

"Służby specjalne" – poprzez klimat i realistyczne przedstawienie pracy ludzi odpowiedzialnych za nasze bezpieczeństwo – nawiązują do kultowego już „PitBulla”. Pierwszy sezon policyjnego serialu Vegi był także rozszerzoną o nowe wątki wersją kinowego hitu.

Koproducentem serialu jest firma Ent One Investments, producent wersji kinowej filmu.


AK
TVP
Ostatnia aktualizacja:  4.12.2014
Zobacz również
fot. Vue Movie Distribution
Zakończyły się zdjęcia do „Za niebieskimi drzwiami”
"Hardkor Disko" na dwupłytowym wydaniu DVD i CD
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll