PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  28.11.2014
W programie znalazło się 115 pełno- i krótkometrażowych filmów z całego świata, reprezentujących bogactwo i różnorodność kina dla dzieci i młodzieży.
O główną nagrodę festiwalu, Złote Koziołki, powalczą tytuły zakwalifikowane do konkursu. Ponadto pojawią się sekcje: Panorama Dzieci, Panorama Młodych, Ale Kino! Z rodziną, Ale Kino! z Dreszczykiem, Ale Kino! z Piłką czy Ale Kino! Najnajmłodszego Widza, dzięki której już dwuletnie maluchy wkraczają w świat kina. W sumie odbędzie się 117 seansów, w Multikinie 51, Nowym Kinie Pałacowym oraz na Scenie Wspólnej w Poznaniu.

Podczas gali otwarcia Krzysztof Gradowski odbierze Platynowe Koziołki za "Akademię Pana Kleksa", a największe przeboje filmu na nowo zinterpretują aktorzy Teatru Nowego. Na scenie pojawi się także Małgorzata Ostrowska i wykona niezapomnianą "Meluzynę". Ogłoszenie werdyktów wszystkich składów jurorskich i rozdanie nagród odbędzie się w sobotę 6 grudnia 2014 roku o godzinie 12:00 w poznańskim ratuszu.

Na Ale Kino! nie zabraknie filmowych gości z całego świata, którzy będą opowiadać o kulisach filmowego rzemiosła. Z widzami spotkają się: reżyser "X + Y" Morgan Matthews, filipiński reżyser "Strefy 7" Carlo Obispo i aktor Miggs Cuaderno, reżyserka "Obietnicy" Anna Kazejak i aktorka Magdalena Popławska oraz wielu innych zaproszonych gości.

Poza filmami organizatorzy imprezy przygotowali wiele innych atrakcji. Już po raz trzeci obecni na festiwalu reżyserzy, prezentujący swoje filmy w programie festiwalowym, poprowadzą warsztaty filmowe dla gimnazjalistów. W tym roku zostały one wzbogacone specjalnym udziałem znanych aktorów polskiego kina, dlatego zyskały nazwę Gramy z gwiazdami. Na zaaranżowanym w kinie mini planie filmowym wraz z młodymi widzami pracować będą m.in. Małgorzata Foremniak i Magdalena Boczarska.

Swoje 20-lecie podczas festiwalu będzie obchodziła Wielka Przygoda z Filmem, czyli projekt warsztatowy dla uczniów, w ramach którego realizują według własnego pomysłu kilkuminutowe etiudy fabularne lub dokumentalne, pod okiem doświadczonych reżyserów i operatorów. Z tej okazji na specjalnym seansie będą prezentowane najlepsze filmy zrealizowane w ciągu 20 lat projektu.

Na Festiwalu Ale Kino! pojawią się również Dorota Kędzierzawska i Arthur Reinhart, twórcy projektu Polska Światłoczuła, i zaproponują dzieciom, a także dorosłym zabawę w malowanie światłem. Wszystkie świetlne malowidła trafią później na stronę internetową projektu.

Nieodłącznym elementem festiwalu Ale Kino! jest forum nauczycieli i filmowców, w tym roku odbywające się pod hasłem festiwalowego IMPULSU – „e@migracja”. Podczas spotkań, dyskusji i warsztatów będą omawiane m.in.: fenomen i znaczenie selfies, możliwości wykorzystania gier komputerowych w edukacji oraz zasady funkcjonowania w cyfrowym świecie.

Odbędzie się też specjalny seans filmu „Antboy” z audiodeskrypcją dla dzieci niewidomych i słabowidzących oraz tłumaczeniem migowym dla głuchych.

32. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! zaczyna się 30 listopada 2014 roku i potrwa do 7 grudnia.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową www.alekino.com.AK
Ale Kino!
Ostatnia aktualizacja:  28.11.2014
Zobacz również
fot. Ale Kino!
"Pani z przedszkola" ma już swój plakat!
Zdobądź środki na digitalizację!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll