PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Grzegorz Zariczny, twórca nagrodzonego na festiwalu w Sundance dokumentu „Gwizdek”, zakończył zdjęcia do pełnometrażowego debiutu fabularnego „Fale”.
Ostatni klaps padł 19 listopada 2014 roku w Krakowie. Zdjęcia, za które odpowiedzialna była Weronika Bilska, realizowano głównie w Nowej Hucie. Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

"Fale" to opowieść o wchodzącej w dorosłość Kasi. Dziewczyna mieszka w Nowej Hucie, gdzie odbywa również praktyki w niewielkim zakładzie fryzjerskim. Marzy jednak, by zostać zawodowym fryzjerem. Aby to osiągnąć, musi zmierzyć się z podjęciem ważnych życiowych decyzji, co jednak będzie kosztowało ją wiele wysiłku i zrodzi konflikt z najbliższym otoczeniem.

W filmie zobaczymy 17-letnią Katarzynę Kopeć, której życie stało się inspiracją do powstania scenariusza. Na ekranie pojawi się również Anna Kąsek – przyjaciółka Kasi zarówno w filmie, jak i życiu prywatnym. Dziewczynom na planie towarzyszyli zawodowi aktorzy, między innymi Beata Schimscheiner, Artur Krajewski oraz Edyta Torhan.

Autorką zdjęć do filmu jest Weronika Bilska od dawna współpracująca zarówno ze Studiem Munka, jak i z Grzegorzem Zaricznym. Razem pracowali między innymi przy dokumencie "Gwizdek", który otrzymał Grand Prix na festiwalu w Sundance w 2013 roku. Za scenografię odpowiedzialny jest Grzegorz Piątkowski, za kostiumy Katarzyna Lewińska i Julia Jarża, z kolei charakteryzacją zajmowała się Beata Rółkowska. Kierownikiem produkcji jest Sylwia Rajdaszka.

Ekipa pracowała na planie od 14 października. Zdjęcia realizowano między innymi na Placu Centralnym, w Alei Róż, Parku Tysiąclecia oraz na Osiedlu Zielonym. W filmie pojawi się także Nowohuckie Centrum Kultury. Wkrótce rozpocznie się montaż filmu, za który odpowiedzialny będzie Bartosz Pietras. Premiera filmu planowana jest na jesień 2015 roku.

"Fale" to już czwarta po „Lęku wysokości” Bartka Konopki, „Dniu kobiet” Marii Sadowskiej i „Murze” Dariusza Glazera pełnometrażowa produkcja Studia Munka. Obecnie trwają również prace nad debiutem Kuby Czekaja - „Królewiczem Olch”, do którego główne zdjęcia rozpoczną się w styczniu 2015 roku.

Koproducentem „Fal” jest Krakowskie Biuro Festiwalowe. Projekt został wyłoniony w ramach VI Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej finansowanego ze środków Województwa Małopolskiego i Miasta Kraków. Wsparcia logistycznego przy organizowaniu lokacji do zdjęć udzieliła Krakow Film Commission.

PZ
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  20.11.2014
Zobacz również
fot. Studio Munka - SFP
Wyniki Konkursu im. Andrzeja Munka
Camerimage. Dzień 5
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2019
Scroll