PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Taki tytuł nosi książka Michała Bąka, który zabiera nas w niezwykłą podróż po Paryżu, śladami znanych filmów, w tym również polskich.Stołeczne Kino Atlantic zaprasza na spotkanie z autorem, które odbędzie się 20 listopada 2014 roku.
Czytelnicy odwiedzą miejsca z takich filmów jak "Kod da Vinci", "Dzwonnik z Notre Dame", "Danton", "Maria Antonina", "O północy w Paryżu", "Trzy kolory" czy "Amelia". Jest to wyprawa przez epoki – od średniowiecza do czasów współczesnych. Zwiedzamy Luwr, katedrę Notre Dame, czy wieżę Eiffla. Zaglądamy również w miejsca nieznane, choć równie niezwykłe – takie jak pierwszy adres Ernesta Hemingwaya w Paryżu, podziemia Opery Garnier, ulubione kawiarnie filmowych bohaterów, niezapomniany Place Sainte-Geneviève, gdzie dosłownie można cofnąć się w czasie, czy stacja metra, która powstała tylko po to, by grać w filmach.

Poznajemy interesujące postaci, które stały się bohaterami owych filmów – templariuszy, króla Henryka IV Burbona, Ludwika XVI i jego żonę Marię Antoninę, a także Ernesta Hemingwaya, Francisa Scotta Fitzgeralda  i wielu innych. Teraz już na zawsze będą się nam kojarzyć z Citè, Montmartre, czy Dzielnicą Łacińską. Podobnie jak filmowcy – Georges Méliès, Marcel Carné, Jean-Luc Godard, Roman Polański, Volker Schlöndorff, a ostatnio Sofia Coppola czy Natalie Portman.

Spotkanie z Michałem Bąkiem odbędzie się 20 listopada 2014 roku w Kinie Atlantic. Poprowadzi je Artur Wolski. Gośćmi specjalnymi będą Krzysztof Koła (aktor Teatru Studio), który przeczyta fragmenty książki oraz Wojciech Wieteska - operator filmowy i fotograf. Spotkanie połączone będzie z projekcją filmu „O Północy w ParyżuWoody'ego Allena. Aby wziąć udział w wydarzeniu należy do poniedziałku 17 listopada wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się w tym miejscu. Każde zgłoszenie zostanie potwierdzone. Wstęp wolny – liczba miejsc ograniczona!

O autorze:
Absolwent Prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz scenopisarstwa w Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Laureat licznych konkursów wiedzy o filmie. Pisze opowiadania, a także scenariusze filmowe. Miłośnik historii, lat 60., kultury brytyjskiej i francuskiej.
AK
Kino Atlantic
Ostatnia aktualizacja:  14.11.2014
Zobacz również
fot. PWN
Filmowa biografia Niemena w kinach studyjnych
"Drużyna" od grudnia na DVD
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll