PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  5.11.2014
Padł pierwszy klaps na planie pełnometrażowego debiutu fabularnego Kuby Czekaja.
Kuba Czekaj to twórca obsypanego nagrodami krótkiego metrażu „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać”. Pierwsze zdjęcia do fabuły "Królewicz Olch", za które odpowiedzialny jest Adam Palenta, nakręcono pod koniec października 2014 roku w Błędnych Skałach na Dolnym Śląsku. Kolejne będą realizowane w styczniu 2015 roku w Warszawie. Producentem filmu jest Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.
   
"Królewicz Olch" to historia wybitnie utalentowanego 14-letniego chłopca, który rozpoczyna naukę fizyki na uniwersytecie. Pracuje nad teorią światów równoległych, których łącznikiem – jak z początku sądzi – jest światło. Chłopiec ma niezwykły umysł i pokaleczoną duszę, której nie jest w stanie uleczyć matka autorytarnie kierująca jego życiem. Pojawienie się w ich życiu mężczyzny ustanawia nowy porządek, chłopiec z rąk matki przechodzi pod jego opiekę. Między trójką bohaterów krętą drogą tworzy się więź, ale ich wspólne szczęście nie trwa długo. Chłopiec dochodzi do rozwiązania zagadki przejścia między światami, wyrusza w podróż, na szali kładzie swoje życie...
 
- Planuję film nierealistyczny, łączący w sobie różne filmowe konwencje i trendy charakterystyczne dla thrillera, filmu przygodowego czy science fiction. Najbliżej mu jednak do dramatu rodzinnego z szansą na interesujące kreacje aktorskie. Historia nie opowiada o żadnym konkretnym miejscu i czasie. To fabuła zawieszona między rzeczywistością a sferą wyobrażeń chłopca - mówi Kuba Czekaj reżyser "Królewicza Olch".
 
Główną rolę – Chłopca - zagra debiutujący w filmie fabularnym 14-letni Stanisław Cywka. Na ekranie towarzyszyć mu będą Agnieszka Podsiadlik oraz Sebastian Łach. - Żaden z bohaterów nie ma imienia i nazwiska. Postaci opierają się na archetypach, którym przypisane są konkretne życiowe role kobiety, dziecka i mężczyzny. Są z różnych z biegunów, odległych planet, reprezentują różne wartości: dobra doczesne, naukę i naturę - dodaje Czekaj.

Scenografię przygotowują Anna Wunderlich oraz Karina Baran. Z kolei kostiumami zajmuje się Aleksandra Staszko. Za dźwięk na planie odpowiedzialny jest Radosław Ochnio, a za muzykę Bartłomiej Gliniak. Film zmontuje Daniel Gąsiorowski. Film współfinansowany jest ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Koproducentami są Telewizja Polska oraz Odra-Film.
 
"Królewicz Olch" to piąty pełnometrażowy film fabularny produkowany przez Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Poprzednie produkcje to: "Lęk wysokości" Bartka Konopki, "Dzień kobiet" Marii Sadowskiej, "Mur" Dariusza Glazera oraz powstające właśnie "Fale" Grzegorza Zaricznego.


MZ
Studio Munka/SFP
Ostatnia aktualizacja:  6.11.2014
Zobacz również
fot. Łukasz Bąk/Studio Munka-SFP
Marcin Dorociński i Julia Kijowska w Kinie Praha
Kina przestraszyły pustkami
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll