PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
W Polsce kręci się niewiele pełnometrażowych filmów dla najmłodszych. Dzięki projektowi Stowarzyszenia Nowe Horyzonty to wkrótce się zmieni- filmowcy i pisarze pracują już nad nowymi pomysłami.
W konkursie wybrano 12 zespołów składających się ze scenarzysty i producenta, którzy zgłosili najciekawsze pomysły na piękne kino dla dzieci. W grudniu, wraz z zagranicznymi opiekunami, rozpoczną pracę nad scenariuszami i założeniami produkcyjnymi. Producenci będą rozwijać strategię finansowania, promocji i dystrybucji filmu. - Zakładamy, że dzięki programowi w perspektywie 3-4 lat pojawią się wyjątkowe propozycje filmowe dla młodych widzów, oparte na solidnie dopracowanych, współczesnych scenariuszach. Jesteśmy przekonani, że młodego widza trzeba traktować tak samo, jak dorosłych - serio – mówi Sebastian Buttny, koordynator FILMS FOR KIDS.Pro.

Do organizatorów programu wpłynęło 49 projektów. - Zainteresowanie przeszło nasze wyobrażenia, bardzo się z niego cieszymy, choć nasi eksperci mieli trudne zadanie, by wyłonić najlepsze zespoły. Wiele dobrze rokujących projektów nie zmieściło się w finałowej dwunastce. Mamy nadzieję, że ich autorzy nie zniechęcą się i rozwiną pomysły w gotowe scenariusze, czemu bardzo kibicujemy i co postaramy się wspierać – dodaje Sebastian Buttny. FILMS FOR KIDS.Pro to pierwszy taki program w Europie, a w Polsce niezwykle potrzebny.

- Pierwsza edycja festiwalu Kino Dzieci, zakończona niedawno, potwierdziła, jak bardzo odstajemy od Europy, jeśli chodzi o kinematografię dziecięcą. W ciągu ostatnich pięciu lat powstało u nas dosłownie kilka filmów dla widzów w wieku od 5 do 12 lat. Chcemy czerpać inspirację z dobrych wzorców, takich jak kinematografia norweska czy niemiecka z bogatą tradycją produkcji i dystrybucji filmów dla dzieci – mówi Maciej Jakubczyk, szef działu edukacji Stowarzyszenie Nowe Horyzonty.

Warsztaty FILMS FOR KIDS.Pro będą trwać od grudnia 2014 do września 2015 roku. Ich uczestnicy spotkają się podczas wyjazdowych sesji towarzyszących festiwalom: Ale Kino w Poznaniu, Barne Film Festival w Kristiansand (w Norwegii) i T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Od stycznia do czerwca 2015 roku będą odbywać się również sesje on-line. Warsztaty poprowadzą doświadczeni filmowcy i scenarzyści ze Skandynawii, Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec: Kirsten Bonnen Rask, Philip LaZebnik, Ulf Breitstrand i Ronald Kruschak. Najciekawsze filmowe przykłady analizować będą także pisarze, reżyserzy, producenci, eksperci marketingu filmowego, profesjonaliści z branży telewizyjnej, dystrybucyjnej oraz agenci sprzedaży. To pierwsza taka próba zintegrowania środowiska pisarzy, scenarzystów i filmowców wokół tematyki dziecięcej.

FILMS FOR KIDS.Pro powstaje we współpracy Stowarzyszenia Film 1,2 i Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! oraz festiwalu Kino Dzieci. Partnerem projektu jest Sornorsk Filmsenter. Projekt finansowany jest z funduszy EOG pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz środków krajowych.

Pełna lista zespołów zakwalifikowanych do warsztatów FILMS FOR KIDS.Pro oraz więcej informacji o projekcie na stronie www.filmsforkidspro.eu , a także www.dzieciakinahoryzoncie.pl oraz na profilu https://www.facebook.com/newhorizonsffkpro.


AK
Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
Ostatnia aktualizacja:  4.11.2014
Zobacz również
fot. Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
[wideo] To pierwszy polski film okultystyczny
Jedna z najlepszych ról Ewy Dałkowskiej
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll