PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Kreatywna Europa opublikowała wyniki aplikacji do kilku schematów: Festiwali, Developmentu, Dostępu do rynku i Szkoleń. Wśród szczęśliwców znalazło się także wiele polskich firm.
W ramach schematu „Festiwale filmowe” (EAC/S32/2013) granty otrzymają trzy polskie imprezy: 32. MFF Młodego Widza Ale Kino! (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu), który odbędzie się w dniach 30 listopada - 7 grudnia 2014 roku w Poznaniu, 21. MFF Etiuda & Anima (Stowarzyszenie Rotunda), na który zapraszamy w dniach 21-27 listopada 2014 do Krakowa oraz odbywający się w dniach 15-22 listopada 2014 roku MFF Camerimage, organizowany przez Fundację Tumult w Bydgoszczy. Ale Kino! otrzymało   25 000 Euro,  Etiuda & Anima – 29.000 a Camerimage - 55.000.

W ramach schematu "Development – projekt pojedynczy" (EAC/S30/2013) dotacje uzyskały dwa polskie projekty animowane. Grupa Smacznego otrzymała grant na „Bubblebit and Miau” w wysokości 60 000 Euro i tyle samo Se-Ma-For Produkcja Filmowa na „Serce w murze”.

  Bardzo ciekawym programem jest "Dostęp do rynku", który wspiera wydarzenia i działania (łącznie z komputerowymi narzędziami wymiany informacji) mające na celu promocję europejskich utworów audiowizualnych oraz ułatwienie i poszerzenie dostępu europejskich profesjonalistów do rynku. Wydarzenia oraz działania promocyjne wspierane w ramach niniejszego wezwania mogą być prowadzone w Europie lub poza jej granicami. Schemat ten dofinansuje np. targi projektów, pitchingi, spotkania koprodukcyjne i bazy danych stworzone dla profesjonalistów z branży audiowizualnej. W ramach schematu „Dostęp do rynków” (EAC/S26/2013) granty otrzymają dwa projekty z Polski: portal  Film New Europe- 70.000 Euro oraz tyle samo odbywające się podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego targi  CentEast.

Szczęśliwe dla Polaków okazało się również wezwanie „Szkolenia dla profesjonalistów branży audiowizualnej” (EAC/S23/2013).  Niezależna Fundacja Filmowa otrzymała dofinansowanie w wysokości 150 000 Euro na Scrip Teast a Wajda Studio na swój słynny, obchodzący 10-lecie program Ekran w nowym wydaniu – Ekran + (143 000).  Schemat wspiera działania europejskie służące zdobywaniu oraz doskonaleniu umiejętności i kompetencji wśród specjalistów działających głównie w Europie, jak również działania międzynarodowe umożliwiające doskonalenie specjalizacji, zdobywanie wiedzy wśród europejskich profesjonalistów w celu nawiązania współpracy z ekspertami spoza kontynentu oraz zapewnienia dostępu do międzynarodowych sieci zrzeszających specjalistów w danej dziedzinie audiowizualnej.

Gratulujemy wszystkim Kolegom i Współpracownikom! 

Anna Wróblewska
Creative Europe Desk Polska
Ostatnia aktualizacja:  25.10.2014
Zobacz również
fot. ec.europa.eu
Laureaci Tofifest 2014
"Papusza" podbiła... Waterloo!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll