PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
22 filmy zrealizowane przez studentów szkół filmowych z całego świata powalczą w tym roku o nagrodę Złotej Kijanki w konkursie etiud studenckich. 22. edycja festiwalu Camerimage odbędzie się w dniach 15 – 22 listopada w Bydgoszczy.
Konkurs Etiud Studenckich powstał w 1997 roku. Jego celem jest wspieranie rozwoju młodych adeptów sztuki filmowej oraz konfrontacja dokonań studentów z różnych stron świata. Kilkadziesiąt szkół filmowych co roku zgłasza najlepsze etiudy do konkursu na Camerimage. Zwycięzców wyłania międzynarodowe Jury złożone z uznanych twórców z branży filmowej oraz innych przedstawicieli świata sztuki i kultury.

Projekcje etiud studenckich zakwalifikowanych do konkursu odbędą się w środę, 19 listopada, w Centrum Festiwalowym w Operze Nova. Autor zdjęć do najlepszej etiudy zostanie nagrodzony Złotą Kijanką - Studencką Nagrodą im. Laszlo Kovacsa. Pozostałe nagrody to Srebrna i Brązowa Kijanka.

Dodatkowo Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Mastershot przyznają Specjalną Nagrodę Studencką za Wybitne Zdjęcia, a Stowarzyszenie Filmowców Polskich nagrodzi zwycięzcę Konkursu Etiud Studenckich czekiem w wysokości 10 000 PLN.

W tegoroczny zestawieniu aż cztery filmy to filmy wyprodukowane w Polsce. O nagrodę Złotej Kijanki powalczą aż trzy filmy zrealizowane przez studentów wydziału Operatorskiego łódzkiej PWSFTViT – "Albert" Daniela Wawrzyniaka (zdjęcia: D. Wawrzyniak), "Śmiech w ciemności" Marty Treli (zdjęcia: M.Łuka) oraz "Skanonizacja" Jana Groblińskiego (zdjęcia: J. Grobliński).  Czwartym filmem w zestawieniu  jest "Las cieni" w reżyserii  i ze zdjęciami Andrzeja Cichockiego – absolwenta WRiTv Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Warto wspomnieć, że w ubiegłym roku Złota Kijanka powędrowała do Zuzanny Pydy – autorki zdjęć w studenckim projekcie „Taki pejzaż” Jagody Szelc

PZ
PolishShorts
Ostatnia aktualizacja:  22.10.2014
Zobacz również
fot. PWSFTViT
Niemcy kręcą w Polsce dokument o Auschwitz
"Ida" zostanie wydana na Blu-ray
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll