PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Trwają zdjęcia do komedii Jerzego Zielińskiego „Król życia”, gdzie w główną rolę wcielił się Robert Więckiewicz. Oto nasza relacja z planu.
Czterdziestoparoletni Edward jest przeciętnym pracownikiem korporacji. Żyje w wielkim mieście i chcąc, nie chcąc, uczestniczy w „wyścigu szczurów”. Wszystko go denerwuje. Któregoś dnia ulega groźnemu wypadkowi. W wyniku niespodziewanych zdarzeń porzuca swoje dotychczasowe życie, by na nowo odkryć żonę, córkę i otaczający go świat. Zaczyna być szczęśliwy i dostrzegać ludzi i rzeczy, które przecież ciągle go otaczały.
 
- Zupełnie przypadkowo wpadł mi w ręce scenariusz „Króla życia” (wtedy jeszcze miał tytuł „800 metrów”) - mówi reżyser filmu, Jerzy Zieliński. - Choć to tekst nieznanego autora, okazał się takim, który opowiada oryginalną historię w niekonwencjonalny sposób. Historia wpisana jest w dzisiejsze realia, ma miejsce w stolicy, w świecie korporacji. Choć jest osadzona mocno w realiach, jednocześnie chwilami splata się z magią, snem, wyobrażeniami - to realizm magiczny. Historia, z którą z różnych powodów mogą się identyfikować ogromne rzesze młodych ludzi, potencjalnych widzów tego filmu. Wybrałem komedię. Komedia ma dzisiaj w Polsce nie najlepszy czas. Ale komedia ma przecież wspaniałe tradycje... myślę o Andrzeju Munku. Choć jest to raczej rodzaj tragikomedii. Tradycja Munka została gdzieś zepchnięta w czasie na boczny tor przez myślenie o filmie jako „o najważniejszej ze sztuk” oraz przez inne „ważne tematy”.


Jako reżyser debiutuje w nim jeden z najbardziej znanych polskich operatorów filmowych, Jerzy Zieliński - autor zdjęć między innymi do takich obrazów jak: "Tajemniczy ogród" i „Plac Waszyngtona” (obydwa w reżyserii Agnieszki Holland) czy „Ucieczka z kina WolnośćWojciecha Marczewskiego oraz członek ASC (The American Society Of Cinematographers) i Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej (AMPAS). Autorem scenariusza jest Fadi Chakkour, na co dzień prawnik i debiutant w branży filmowej. Scenografia i dekoracje wnętrz są dziełem Magdaleny Dipont, a kostiumy przygotowała Magdalena Biedrzycka. W obsadzie znaleźli się: Robert Więckiewicz (Edward), Magdalena Popławska (Norma, żona Edwarda), Bartłomiej Topa, Jerzy Trela (ojciec Edwarda), Jan Peszek oraz Krzysztof Czeczot (szef Edwarda).

Zdjęcia do filmu, których autorem jest Jan Holoubek, są realizowane w Warszawie. Nakręcono już 75 procent filmu, bowiem zdjęcia rozpoczęły się 8 września 2014 roku. Ostatni klaps do filmu padnie 23 października. Współfinansowana ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej komedia jest pierwszą produkcją Spółki Agora SA, która dotąd była znana jako koproducent takich filmów jak: "Drogówka" Wojtka Smarzowskiego, "AmbaSSada" Juliusza Machulskiego, "Bogowie" Łukasza Palkowskiego, "Karbala" Krzysztofa Łukaszewicza, "Obce niebo" Dariusza Gajewskiego oraz „Ziaren prawdy” w reżyserii Borysa Lankosza. Z ramienia Agory za produkcję odpowiadają Robert Kijak i Kamil Przełęcki. Dystrybucją zajmuje się NEXT FILM. Premiera kinowa filmu została zaplanowana na 2015 rok.


Albert Kiciński
SFP/ Next Film
Ostatnia aktualizacja:  10.10.2014
Zobacz również
fot. Albert Zawada
Pożegnanie Anny Przybylskiej
Nadciąga festiwal ALE KINO!
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll