PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  29.09.2014
Padł ostatni klaps na planie filmu Maćka Bochniaka. Ne ekranie, w rolach głównych zobaczymy znakomitych polskich aktorów - Dawida Ogrodnika, Piotra Głowackiego, Aleksandrę Hamkało, Joannę Kulig oraz Tomasza Kota.
Dawid Ogrodnik (nagrodzony na zakończonym niedawno Festiwalu Filmowym w Gdyni za drugoplanową rolę męską w filmie „Obietnica") jako Tomek oraz Piotr Głowacki (laureat nagrody Zbyszka Cybulskiego) w roli Rudego, Aleksandra Hamkało jako Mikser, w "Discopolo" wcielają się w postaci młodych muzyków, którzy napędzani brawurą i marzeniami o sławie zakładają zespół discopolowy.


Kadr z filmu "Discopolo", Materiały prasowe.

W rolę Anki - Gensoniny, prawdziwej diwy i największej gwiazdy discopolo wciela się Joanna Kulig, a partneruje jej nagrodzony w Gdyni za brawurową rolę Doktora Religi w filmie Łukasza PalkowskiegoBogowie" - Tomasz Kot,  który w "Discopolo" zagrał Daniela Polaka, właściciela największej wytwórni discopolo w kraju, człowieka bez skrupułów, decydującego o „być albo nie być" branży.


Kadr z filmu "Discopolo", Materiały prasowe.

W drugoplanowych rolach występują m.in. Jacek Koman, Iwona Bielska, Janusz Chabior, Weronika Książkiewicz, a także współczesne gwiazdy discopolo: Tomasz Niecik, Robert Klatt z zespołu „Classic” oraz Radosław Liszewski, lider grupy „Weekend”.


Kadr z filmu "Discopolo", Materiały prasowe.

W trakcie 35 dni zdjęciowych ekipa filmu gościła w trzech województwach: kujawsko-pomorskim, pomorskim i mazowieckim. Ostatnie widowiskowe sceny kręcone były w kilku lokalizacjach na terenie Warszawy m.in. na tarasie widokowym w Pałacu Kultury i Nauki oraz w Hotelu Venecia Palace w podwarszawskich Michałowicach.

"Discopolo" to opowiedziana dynamicznie i z iście tarantinowską ironią, historia młodych utalentowanych muzyków, którzy w brawurowy sposób osiągają szczyty list przebojów. To także opowieść o stanie świadomości, jaki towarzyszył Polakom w początkach wolnego rynku, kiedy wszystko wydawało się możliwe.


Kadr z filmu "Discopolo", fot. Materiały prasowe.

Jak mówi reżyser, Maciej Bochniak - "W "Discopolo" opowiadamy historię ludzi, dla których kariera discopolowa była najlepszym okresem w życiu. Ludzie z prowincji z dnia na dzień stawali się rozpoznawalni. Zarabiali olbrzymie pieniądze, czuli, że oto spełnia się ich amerykański sen. I żeby pokazać to bez oceniania, postanowiliśmy wszystko "podkręcić" w warstwie wizualnej, kolorystyce, kostiumach, przerysować w taki sposób, żeby cały ten kicz lat 90. nie wydawał się przaśny ani komiczny, ale żeby młody widz, który tamtych czasów nie pamięta, oglądając "Discopolo" mógł pomyśleć, że sam chciałby przeżyć coś takiego. Stawiamy na solidną rozrywkę, kino łączące gatunki - od sensacji po komedię".

Scenariusz do "Discopolo" Bochniak napisał wspólnie z  Mateuszem Kościukiewiczem,  debiutującym w roli scenarzysty.

Premiera filmu planowana jest na 2015 rok.


PZ
Trailer&More
Ostatnia aktualizacja:  29.09.2014
Zobacz również
fot. Materiały prasowe
Głos w dyskusji o filmie dokumentalnym
"Ida" pokonała "Boyhood" i "Zimowy sen"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll