PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  12.09.2014
4 września 2014 roku widowiskową sceną Światowego Kongresu Pokojowego zakończyły się zdjęcia do "Bangistanu"- największej od lat międzynarodowej produkcji filmowej realizowanej w Krakowie.
Ostatnie sceny realizowane były w Operze Krakowskiej z udziałem hinduskich gwiazd Riteisha Deshmukha (Hafeez) i Pulkita Samrata (Praveen), w boku których wystąpili Tomasz Karolak i Bilguun Ariunbaatar w rolach polskich policjantów na tropie międzynarodowej akcji terrorystycznej - Wilhelma i Wonga. W scenach udział brali również liczni statyści w strojach przywódców duchowych wszystkich religii świata.


Tomasz Karolak na planie "Bangistanu", fot. Materiały prasowe.

5 września indyjska ekipa filmu opuściła Polskę, by od 17 września do 11 październia (13 dni zdjęciowych) kontynuować zdjęcia w Ladakh, w Bombaju i Varanasi, w Indiach. Pracę hinduskich filmowców wspiera polski operator młodego pokolenia, Szymon Lenkowski. Scenariusz nie przewiduje udziału polskich aktorów w tej części produkcji.

"Bangistan" to pełna zwrotów akcji komedia sensacyjna, opowiadająca perypetie dwóch przypadkowych ekstremistów religijnych, Hafeeza i Praveena, przybywających z Indii do Krakowa z samobójczą misją. To film z pokojowym przesłaniem w tle, który w lekki i zabawny sposób opowiada o braku tolerancji i zrozumienia dla drugiego człowieka.


Na planie "Bangistanu", fot. Materiały prasowe.

Reżyserem filmu jest Karan Anshuman, utalentowany reżyser i scenarzysta, filmowy erudyta, znany z nowatorskich krótkometrażowych filmów cyfrowych, jak również były krytyk filmowy. Za zdjęcia odpowiada Szymon Lenkowski PSC.

PRODUCENCI FILMU:

EXCEL ENTERTAINMENT
To jedna z wiodących firm producenckich na rynku indyjskim, założona w 1999 roku przez Ritesha Sidhwaniego i Farhana Akhtara. Od początku swojego istnienia wyprodukowała i skierowała do dystrybucji 12 pełnometrażowych filmów fabularnych, z których większość odniosła sukces komercyjny, a firmie przyniosła wizerunek producenta przekraczającego granice czystej rozrywki i wprowadzającego nową jakość oraz dynamizm do kinematografii indyjskiej.

ZORG WERKE
Nowa firma na polskim rynku produkcji filmowej, założona przez Marka Gabryjelskiego, wieloletniego wiceprezesa wytwórni filmowej Alvernia Studios. Od początku działania Zorg Werke skupia swą działalność na produkcji międzynarodowej i pozyskiwaniu zagranicznych projektów filmowych na polski rynek.

Realizacja superprodukcji "Bangistan" w Krakowie jest wynikiem dobrych relacji biznesowych Zorg Werke na indyjskim rynku, osiągniętym dzięki aktywnej obecności firmy w Bombaju i atrakcyjnym pakietom współpracy oferowanym przez producenta.

PZ
Trailer&More
Ostatnia aktualizacja:  12.09.2014
Zobacz również
fot. Materiały prasowe
Powrót do gry. Wywiad z Jerzym Kapuścińskim
„Okiem Młodych” – dzień trzeci
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll