PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
16 września ruszają XXII Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowanego w Krakowie/Lanckoronie. Warsztatom, podczas których twórcy animacji będą doskonalić swoje umiejętności, towarzyszyć będą projekcje filmowe i wykłady zaproszonych gości. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.
18 września o godzinie 18.00 będzie miała miejsce ceremonia otwarcia Warsztatów połączona z pokazem filmów Gila Alkabetza. To izraelski twórca animacji, choć obecnie pracuje i wykłada w Niemczech. Jest laureatem między innymi Srebrnego Smoka Krakowskiego Festiwalu Filmowego czy zdobywcą nagrody za najzabawniejszy film na festiwalu w Annecy. Szerszej publiczności jest znany jako twórca animowanej czołówki do filmu „Biegnij, Lola, biegnij” Toma Tykwera.

21 września o godzinie 17.00 Zbigniew Żmudzki zaprezentuje filmy wyprodukowane przez Studio Se-ma-for. Będzie to okazja do zobaczenia nagrodzonej Oscarem animacji "Piotruś i wilk" oraz filmu pokazującego kulisy jej realizacji, a także animacji "Ichthys", "Danny Boy" i "Miasto płynie". Natomiast 22 września o 9.00 rano zapraszamy najmłodszych do obejrzenia kilku odcinków animowanego serialu „Parauszek”.

22 września odbędzie się seans animacji zrealizowanych w Serafinski Studio, skupiającego wokół siebie niezależnych twórców filmu animowanego takich jak : Piotr Dumała, Ewa Ziobrowska, Marcin Giżycki, Jan Steliżuk, Małgorzata Bosek czy Piotr Morawski. Filmy zaprezentuje założyciel Studia, reżyser Marek Serafiński.

Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowanego kierowane są głównie do młodych artystów i studentów, przygotowujących się do startu zawodowego, opracowujących koncepcje filmów debiutanckich, uzupełniających swoje profesjonalne umiejętności lub realizujących części filmową. Warsztaty są odpowiedzią na potrzeby, oczekiwania twórców, przygotowujących się do profesjonalnej działalności w zakresie filmu animowanego. Celem Warsztatów jest uzupełnianie umiejętności i doświadczeń młodych twórców, zajmujących się filmem animowanym. Działania takie wspomagają ich start i rozwój artystyczny. Stwarzają warunki do przygotowania i realizacji projektów oraz inicjują produkcję i dystrybucję.

Animacje stworzone podczas ubiegłorocznych Warsztatów będzie można zobaczyć 20 września o godzinie 17.00.

Warsztatami od początku ich istnienia kieruje Jerzy Kucia — twórca filmów animowanych, laureat licznych międzynarodowych nagród i autor szeregu inicjatyw w tej dziedzinie. Dotychczas odbyło się już XXI edycji Warsztatów, w których wzięli udział uczestnicy z ponad stu krajów. Niejednokrotnie zresztą rosnące zainteresowanie warsztatami i liczba chętnych przewyższała kilkakrotnie możliwości organizacyjne.

Organizatorem projektu Jest Stowarzyszenie Twórców Filmu Animowanego, Eksperymentalnego i Video Studio A, a partnerami i sponsorami tej edycją są: Deutsches Institut für Animationsfilm DIAF z Drezna, reprezentowany przez Andre Eckardta, miasto Kraków, Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Pracownia Filmu Animowanego oraz Gmina Lanckorona.

XXII Międzynarodowe Warsztaty Filmu Animowanego
16-25 września 2014
Gminny Ośrodek Kultury Lanckorona
PZ
Informacja prasowa
Ostatnia aktualizacja:  12.09.2014
Zobacz również
Chcesz grać w filmach? Zarejestruj się na aktorzypolscy.pl
Premiera książki Lucy Scher na Festiwalu Filmowym w Gdyni
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll