PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Na kanale Se-ma-for TV na YouTubie można za darmo oglądać animacje: zarówno zagraniczne, jak i te wyprodukowane w łódzkim studiu Se-ma-for. We wrześniu zostaną tu udostępnione również produkcje w wersji dla niewidomych i niedowidzących.
Do tej pory na kanale Se-ma-for TV premierę miały m.in. wielokrotnie nagradzany cykl "Mountain of Gems" z Rosji, film "Peau de chien" z Francji czy szwajcarski "Monsieur L'Assassin X". Od września jego ofertę wzbogacą animacje dla dorosłych i dzieci poddane procesowi audiodeskrypcji, który ułatwia poznawanie filmów niewidomym i niedowidzącym. Komentarze czytane przez lektora dotyczą m.in. języka ciała postaci, wyrazu twarzy, scenerii i kostiumów. Dzięki zwięzłym opisom scen osoba niewidoma może podążać za rozwijającym się wątkiem historii i lepiej rozumie, co dzieje się na ekranie.

- Na kanał Se-ma-for TV trafi osiem filmów animowanych po audiodeskrypcji wyprodukowanych w Se-ma-forze - zapowiada Adam Ptak ze studia Se-ma-for.

Nadchodzące premiery:
"Maska" - 15.09
"Ichthys" - 22.09
"Miasto płynie" - 29.09
"Snępowina" - 06.10
"Fantastyczny sklep z kwiatami" - 13.10
"Caracas" - 20.10

W nagraniach usłyszymy głosy łódzkich aktorów, m.in.: Patryka Steczka, Wojciecha Poradowskiego, Michała Staszczaka, Jacka Łuczaka.

Obecnie animacje z audiodeskrypcją to "Piotruś i wilk" oraz "Danny Boy". Kolejne produkcje będą pojawiać się na stronie w poniedziałki września i października o godz. 16. Wszystkie dostępne są pod adresem youtube.com/user/semafortv .

Se-ma-for warsztaty

Muzeum Animacji Se-ma-for (ul. Targowa 1/3, wejście od ul. Tuwima 54), również we wrześniu, zaprasza dzieci na warsztaty plastyczne, filmowe i muzyczne. Zajęcia będą organizowane w weekendy, a mali uczestnicy będą mogli dowiedzieć się m.in., w jaki sposób powstaje animacja poklatkowa oraz jak pracują reżyserzy i animatorzy na planie filmu.

- Zespół muzeum zadbał o to, by we wrześniu mogły odwiedzić je dzieci w każdym wieku - mówi Paulina Zacharek, dyrektor SMA. Najmłodszym dedykowane są: warsztaty plastyczne "Animowane malowanie", podczas których dzieci na dużym kartonie namalują wymyślony przez siebie fantastyczny świat i stworzą krótki film animowany, a także warsztaty muzyczne "Zabawy z Parauszkiem", gdzie w rytm radosnych piosenek z serialu "Parauszek i przyjaciele" maluchy poznają wiele rodzinnych zabaw.

Pierwsze warsztaty już w sobotę (13 września). Bilety: 17 zł - dziecko, 5 zł - opiekun.

PZ
lodz.gazeta.pl
Ostatnia aktualizacja:  10.09.2014
Zobacz również
fot. Se-Ma-For
Ruszyła wystawa "Klasyka Polskiego Kina"
Wydarzenia branżowe na Festiwalu Filmowym w Gdyni
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll