PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Krótki metraż Jakuba Pączka, wyprodukowany przez Studio Munka działające przy SFP, został zaproszony na kilka międzynarodowych festiwali.
Od 12 do 21 września 2014 roku "128. szczur" zostanie zaprezentowany na festiwalu Jameson CineFest w Miskolcu w kategorii Filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. Później film będzie można obejrzeć na Nice Film Festival w Nicei, który odbędzie się w dniach 13-19 października 2014 roku. Następnie obraz Jakuba Pączka trafi na festiwal La Cabina w Walencji, który potrwa od 6 do 16 listopada 2014 roku. Oprócz międzynarodowych imprez produkcja ze Studia Munka pojawi się na Złotych Mrówkojadach w Lublinie (22-25 października 2014). Przypominamy, że film ma już na swoim koncie kilka wyróżnień - nagrodę Prezesa Telewizji Polskiej S.A. za najlepszą reżyserię na 53. Krakowskim Festiwalu Filmowym Kraków; BRIDGING THE BORDERS AWARD for a short film - Honorable Mention - 14. Festiwal Filmów Polskich, Los Angeles, USA; GRAND PRIX "za oryginalną, pełną ironii i humoru podróż w głąb siebie" 12. CINEMAFORUM - Międzynarodowe Forum Niezależnych Filmów Fabularnych im. Jana Machulskiego Warszawa.

"128. szczur" to historia Pawła Buraka (Bartłomiej Firlet), pozornie sfrustrowanego swoim nieudanym życiem i rozpadem małżeństwa rodziców. To wyznawca wielu prawd, zwolennik twierdzeń, że "szczęśliwi bywają tylko idioci" lub "koniec świata będzie jutro, a jeśli nie jutro, to pojutrze". Paweł ponad wszystko wierzy w swoje motto, że "jest dobrze tylko gdy jest źle". Gdy nieoczekiwanie i wbrew własnej woli oraz deklaracjom zaczyna mu się układać w życiu, przestaje być pewnym czego właściwie chce. Reżyserem i twórcą scenariusza jest Jakub Pączek, a autorem zdjęć - Jacek Kędzierski. W filmie obok Bartłomieja Firleta grają m.in. Diana Zamojska, Anna Radwan, Janusz Chabior, Grażyna Wolszczak, Andrzej Mastalerz, Piotr Franasowicz i Tomasz Mandes.

Albert Kiciński
Artykuł redakcyjny
Ostatnia aktualizacja:  12.09.2014
Zobacz również
fot. SFP
Wydarzenia branżowe na Festiwalu Filmowym w Gdyni
"Ida" z najlepszymi zdjęciami
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll