PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Skąpany w słońcu nadmorski kurort, leniwy urlop przerwany brutalnym morderstwem i spotkanie po latach dwójki bohaterów to sceneria, w jaką przeniesie widzów "Zbrodnia". Obok Magdaleny Boczarskiej i Wojciecha Zielińskiego w serialu zobaczymy Joannę Kulig, Dorotę Kolak i Radosława Pazurę.
Trzyodcinkowy serial opowiada o tajemnicach przeszłości i niewyjaśnionych zagadkach sprzed lat, które dotyczą mieszkańców małej rybackiej wioski. Główna bohaterka, Agnieszka Lubczyńska (Magdalena Boczarska), spędza wraz z mężem Cezarym (Radosław Pazura) urlop nad polskim morzem. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się Tomasz Nowiński (Wojciech Zieliński), komisarz gdyńskiej policji, prowadzący śledztwo w związku z tajemniczym morderstwem.

Akcja "Zbrodni" rozgrywa się w malowniczej scenerii Półwyspu Helskiego. Zdjęcia do serialu powstawały m.in. w Juracie, Kuźnicy, Jastarni, na terenie byłych ośrodków wojskowych, gdzie do dziś znajdują się poniemieckie bunkry, pośród rozpościerających się wzdłuż polskiego wybrzeża piaszczystych plaż i lasów. Część scen została zrealizowana w znajdującej się nieopodal Helu torpedowni pamiętającej czasy II wojny światowej.


W pozostałych rolach widzowie zobaczą także Joannę Kulig ("Sponsoring", "Hansel i Gretel: Łowcy Czarownic") i Dorotę Kolak ("Radio Romans", "Barwy szczęścia", "Przepis na życie"). Serial wyreżyserował Greg Zgliński ("Cała zima bez ognia", "Pitbull", "Paradoks", "Wymyk", "Londyńczycy"), autorem scenariusza jest Igor Brejdygant ("Paradoks", "Palimpsest"). Produkcja zrealizowana została przez łódzką wytwórnię Opus Film ("Ida", "Mistrz", "Masz na imię Justine", "Hi Way").

Scenariusz Zbrodni został stworzony na podstawie bijącego rekordy popularności szwedzkiego serialu "Morden i Sandhamn", będącego adaptacją bestsellerowej szwedzkiej powieści "Na spokojnych wodach" autorstwa Viveci Sten. Zresztą książka ukaże się nakładem wydawnictwa Czarna Owca już na początku października 2014 roku. Premiera pierwszego odcinka już 16 października o 22.00 w AXN.


Wojciech Zieliński, fot. AXN
AK
AXN
Ostatnia aktualizacja:  27.08.2014
Zobacz również
fot. AXN
Mural na budynku dawnego Kina Elektronik
Magia Woody'ego Allena
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll