PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Rusza selekcja filmów na Targi CentEast, odbywające się podczas Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Zgłoszenia works-in-progress i ukończonych filmów przed premierą przyjmowane są do 5 września 2014 roku.
Organizatorzy przyjmują zgłoszenia filmów z Białorusi, Bułgarii, Czech, Węgier, Kazachstanu, Mołdawii, Polski, Rumunii, Rosji, Słowacji i Ukrainy. Mają być to projekty  pełnometrażowych filmów fabularnych lub dokumentalnych w zaawansowanym okresie zdjęciowym lub w postprodukcji. Organizatorzy przyjmują także zgłoszenia filmów ukończonych w roku 2014, które nie miały jeszcze premiery i nie były prezentowane wcześniej na innych targach lub festiwalach.

Dziesiąta edycja Warszawskich Targów CentEast odbędzie  się w tym roku w dniach 17-19 października 2014. Organizowane od 2005 roku  przez Warszawską Fundację Filmową Targi CentEast są miejscem spotkań agentów sprzedaży, dystrybutorów, selekcjonerów festiwalowych i producentów, zainteresowanych kinem wschodnioeuropejskim. 

  Organizatorzy zdradzili kilka punktów z programu tegorocznych targów. CentEast Warszawa-Moskwa-Pekin - czyli prezentacje wybranych works-in-progress z Europy Wschodniej, odbędzie się 17 października 2014 w Warszawie podczas 30. edycji festiwalu. Kilka dni później prezentacje zostaną  powtórzone w Moskwie, a w kwietniu 2015 w Pekinie.  Będziemy mieć również okazję zapoznać się bliżej z Chińsko-Wschodnioeuropejskim Programem Promocji Filmowej. Będą to prezentacje najnowszych chińskich filmów i works-in-progress w ramach współpracy Warszawskiej Fundacji Filmowej z Beijing Film Market oraz Film Factory z Pekinu.  W tym roku na CentEast zostanie zainaugurowana nowa sekcja – co roku uczestnicy Targów zapoznają się bliżej z kinematografią wybranego państwa z regionu Europy Środkowej i Wschodniej. W 2014 roku gościem specjalnym CentEastu będzie Ukraina. Program targów uzupełnią Pokazy Warszawskie - odbywające się od roku 2000 zamknięte prezentacje  wybranych, najnowszych polskich filmów.

Szczegółowy program Targów będzie dostępny na początku października 2014. Więcej informacji znajduje się na stronie:  http://www.centeast.eu.


WRÓB
WFF
Ostatnia aktualizacja:  9.08.2014
Zobacz również
fot. Warszawski Festiwal Filmowy
Kulinaria w wersji animowanej. Nowy polski serial
TVP sprzedaje na świat
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll