PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  8.08.2014
Nagroda przyznawana jest autorom najciekawszych debiutów filmowych przez Szkołę Filmową w Łodzi od 1965 roku. Nabór potrwa do 15 września 2014 roku.
Jurorzy kolejnych edycji Konkursu bezbłędnie nagradzali tych, których dziś zaliczamy do najwybitniejszych twórców polskiego kina autorskiego; Nagrodą za debiuty zostali uhonorowani m.in. Andrzej Żuławski za "Trzecią część nocy" (1971), Krzysztof Kieślowski za "Personel" (1975), Piotr Szulkin za "Golema" (1980), Mariusz Grzegorzek za "Rozmowę z człowiekiem z szafy" (1993) i Łukasz Barczyk za "Patrzę na Ciebie Marysiu" (1999). Ostatnia edycja Konkursu odbyła się dwa lata temu. Jej laureatami zostali: Magdalena Gubała i Szymon Uliasz, reżyserzy filmu "Ścinki", oraz Kuba Kijowski, autor zdjęć do  "Sekretu" w reżyserii Przemysława Wojcieszka.

Nagrody są przyznawane w dwóch kategoriach: za najlepszą reżyserię i za najlepsze zdjęcia. Filmy debiutantów oceni Jury złożone z pedagogów i studentów Szkoły Filmowej w Łodzi. Oprócz prestiżu, nagrody dają twórcom realną szansę na znalezienie dystrybutora filmu i wspierają promocję debiutanckiej produkcji. Projekcje konkursowe filmów odbędą się w Kinie Szkoły Filmowej w Łodzi w październiku, a laureatów Konkursu poznamy w listopadzie.

Pełnometrażowe filmy fabularne do tegorocznej edycji Konkursu mogą zgłaszać twórcy i producenci w nieprzekraczalnym terminie do 15 września 2014 roku.

Andrzej Munk był studentem Szkoły Filmowej w Łodzi, studiował sztukę operatorską i reżyserię, od 1957 roku był wykładowcą Szkoły. Zginął tragicznie w wieku zaledwie 40 lat; pozostawił niedokończony film "Pasażerka". Nagroda jego imienia jest jedną z najstarszych nagród filmowych w Polsce. Pierwszym nagrodzonym w Konkursie był "Walkower" w reż. Jerzego Skolimowskiego (1965).


AK
PWSFTviT
Ostatnia aktualizacja:  8.08.2014
Zobacz również
fot. PWSFTviT
Ruszyły zdjęcia do filmu "Discopolo"
Transatlantyk to nie tylko festiwal filmu
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll