PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  3.08.2014
Ruszył Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym – Janowcu nad Wisłą. W Niezależnym Konkursie Filmów Krótkometrażowych znalazły się produkcje Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. O Nagrodę Główną w wysokości 5000 złotych łącznie będzie walczyć 61 filmów. Wśród nich cztery fabuły z programu „30 Minut” i jeden przedstawiciel „Pierwszego Dokumentu”. Tradycyjnie po projekcjach filmów odbędą się spotkania z twórcami.
W Kazimierzu będzie można zobaczyć dwie „ trzydziestki” wyprodukowane wspólnie z Wajda Studio. Pierwszy to nagrodzony Jantarem 2014 dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego na  „Młodzi i Film” w Koszalinie "Mleczny brat" w reżyserii Vahrama Mkhitaryana (koprodukcja: MX35, Hasmik Hovhannisyan, wsparcie National Cinema Center of Armenia), drugi to  "Naturalni" Kristoffera Rusa (koprodukcja: Tango production, Juice, Samolot.tv). Oba filmy swoją premierę miały podczas 54. Krakowskiego Festiwalu Filmowego, gdzie "Mleczny brat" otrzymał również wyróżnienie oraz nagrodę dla najlepszego producenta – Joanny Szymańskiej. Z kolei w Koszalinie scenarzysta filmu "Naturalni" Jarosław Stawirej otrzymał nagrodę specjalną za najlepszy scenariusz.

Dwie kolejne produkcje Studia Munka – SFP również na swoim koncie mają już nagrody oraz wizyty na festiwalach. Pierwszą z nich jest "Mały palec" Tomasza Cichonia, który otrzymał Grand Prix w Konkursie Filmowa Młoda Polska podczas 18. festiwalu "Lato z Muzami” w Nowogardzie. Film został wyprodukowany wspólnie z Zielonym Pomidorem, Studiem Spot oraz 3Monkeys. Ostatnim filmem z programu „30 Minut”, który znalazł się w konkursie jest "Ojcze masz" w reżyserii Kacpra Lisowskiego. Zimą 2014 roku we Francji film ten otrzymał Prix Etudiant de la Jeunesse, czyli nagrodę jury studenckiego 36. edycji Festival International du Court Métrage Clermont – Ferrand.

"Ojcze masz", fot. Studio Munka-SFP

„21 dni” Damiana Kocura to jedyna produkcja z programu „Pierwszy Dokument” Studia Munka - SFP, która powalczy o nagrodę w Kazimierzu. Dokument, który powstał w koprodukcji z firmą 5.element,  otrzymał już wyróżnienie w Konkursie Krótkometrażowych Debiutów Filmowych podczas tegorocznej edycji festiwalu „Młodzi i Film”.

Filmy ze Studia Munka-SFP od lat cieszą się w Kazimierzu dużą popularnością. Aż trzy produkcje otrzymały tam Nagrodę główną: „Ciemnego pokoju nie trzeba się bać” Kuby Czekaja (2010), „Portret z pamięci” Marcina Bortkiewicza (2011) oraz „Mazurek” Julii Kolberger (2013). W 2008 roku wyróżnienie otrzymał film Agnieszki Smoczyńskiej „Aria Diva”. O tym, czy w Studio Munka wyjedzie z Kazimierza z nagrodą, zadecyduje publiczność. Filmy ocenia bowiem Niezależne Jury wybrane spośród widzów festiwalu. Festiwal potrwa do 10 sierpnia 2014 roku.

"Mleczny brat", reż. Vahram Mkhitaryan / fot. Studio Munka-SFP
 

TERMINY PROJEKCJI:
Mleczny brat, reż. Vahram Mhkitaryan – 7 sierpnia, godz. 13:30, Kino pod Srebrną Gwiazdą
Naturalni, reż. Kristoffer Rus - 7 sierpnia, godz. 13:30, Kino pod Srebrną Gwiazdą
Mały palec, reż. Tomasz Cichoń - 8 sierpnia, godz. 13:30, Kino pod Srebrną Gwiazdą
Ojcze masz, reż. Kacper Lisowski - 8 sierpnia, godz. 13:30, Kino pod Srebrną Gwiazdą
21 dni, reż. Damian Kocur - 7 sierpnia, godz. 13:30, Kino pod Srebrną Gwiazdą
WRÓB
Studio Munka SFP
Ostatnia aktualizacja:  3.08.2014
Zobacz również
fot. Studio Munka SFP
Joanna Szymańska: Patent na debiutanta
Laureaci Nowych Horyzontów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll