PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  30.07.2014
Impreza odbędzie się w dniach 8-17 sierpnia 2014 roku. Organizatorzy przygotowali wiele ciekawych seansów, spotkania z twórcami oraz warsztaty filmowe.
8 sierpnia 41. Ińskie Lato Filmowe zainaugurują projekcje trzech nowych polskich filmów, będącymi wypowiedziami na temat relacji kobieta-mężczyzna. Widzowie zobaczą filmy: "Naturalni", reż. Kristoffer Rus (wyprodukowane przez Studio Munka), "Sonda o mężczyznach", reż. Mateusz Głowacki oraz "Trashhh!", reż. Filip Syczyński. Po projekcji filmów odbędzie się spotkanie z twórcami.

W tegorocznym programie festiwalu dominują najnowsze polskie produkcje. W ciągu kilku dni w sekcji najnowsze kino polskie widzowie zobaczą m.in. nagrodzone na festiwalu "Młodzi i Film" w Koszalinie debiuty fabularne "Hardkor Disko" Krzysztofa Skoniecznego oraz "Jaskółkę" Bartosza Warwasa, a także nagrodzony na festiwalu Hot Docs w Toronto dokument Elizy Kubarskiej "Badjao. Duchy z morza". Wśród pozostałych filmów tej sekcji znajdziemy m.in. "Idę" Pawła Pawlikowskiego, "Papuszę" Joanny Kos-Krauze i Krzysztofa Krauzego, "W imię..." Małgorzaty Szumowskiej, "Kamienie na szaniec" Roberta Glińskiego czy "Chce się żyć" Macieja Pieprzycy.

Oprócz Ińska, seanse odbywać się będą również w Drawsku Pomorskim w kinie Drawa. W Ińsku funkcjonować będą cztery miejsca festiwalowe: Kino Morena, Jaskinia zapomnianych snów, plener przy Gospodarstwie Rybackim oraz klub festiwalowy Srebrna Rybka.

Ińskie Lato Filmowe pokaże wybrane filmy pokazywane na festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty we Wrocławiu. Drugą zaprzyjaźnioną z Ińskim Latem Filmowym imprezą jest festiwal Włóczykij. Wydarzenie od 8 lat odbywające się w Gryfinie na Pomorzu Zachodnim jest jedną z największych podróżniczych imprez w Polsce. W ramach współpracy obu festiwali odbędą się cztery spotkania, degustacje i warsztaty.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli m.in. twócy filmów "Hardkor Disko", "Antyterapia", "Naturalni", "Sonda o mężczyznach", "Trashhh!", "Kamienie na szaniec" oraz reżyserzy Bartosz Warwas i Eliza Kubarska

Jak co roku widzowie zobaczą również przegląd światowych dokumentów oraz podsumowanie najciekawszych filmów pokazywanych w polskich kinach w sezonie 2013/2014. Dla osób zainteresowanych kręceniem filmów warsztaty poprowadzi Tymon Wyciszkiewicz. Organizatorzy nie zapomnieli o młodszych widzach i przygotowali dla nich poranne seanse. W sprzedaży dostępne są karnety festiwalowe. Ich koszt wynosi 175 zł. Karnety można zamawiać za pośrednictwem strony internetowej wydarzenia.

Więcej informacji: www.ilf.org.pl.
AK
ILF
Ostatnia aktualizacja:  30.07.2014
Zobacz również
fot. ILF
Hercules walczy o widzów
Bodo Kox gościem Orange Kino Letnie
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll