PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  26.07.2014
Sekcja Młodych Producentów KIPA, 39. Festiwal Filmowy w Gdyni oraz Creative Europe Desk Polska zapraszają do udziału w bezpłatnych międzynarodowych warsztatach FRONTEM DO WIDZA, które odbędą się w Gdyni w dniach 16 – 17 września 2014 roku.
- Warsztaty mają skupić uwagę producentów i twórców na tym najważniejszym aspekcie każdej produkcji – na odbiorcy – mówi Joanna Szymańska, koordynatorka warsztatów. - Często w fazie developmentu nie zwracamy uwagi na to, co czeka nas na końcu tego procesu, czyli na konfrontację z widownią. Celem naszego spotkania jest uświadomienie twórcom, że o widzu powinniśmy pamiętać już od pierwszego momentu pracy nad filmem. Służyć temu będą spotkania z Lucy Scher, ekspertką w dziedzinie rozwoju scenariusza oraz wykład i warsztaty z Mathiasem Noschisem i Janem Naszewskim – specjalistami od promowania i marketingu projektów filmowych.

Program wydarzenia składa się z dwóch części – otwartych  wykładów oraz dwóch zamkniętych sesji warsztatowych, w czasie których ich uczestnicy pracować będą mogli nad zgłoszonymi wcześniej projektami. Do udziału w sesjach warsztatowych zgłaszać się mogą dwuosobowe zespoły składające się z producenta i scenarzysty, pracujących nad rozwojem filmu pełnometrażowego z potencjałem międzynarodowej koprodukcji. Preferowane będą filmy fabularne, ale organizatorzy zachęcają do zgłaszania także pełnometrażowych projektów filmów animowanych i dokumentalnych. Scenariusz filmu powinien mieć formę co najmniej pierwszego draftu. Wymagane jest doświadczenie w produkcji filmowej oraz znajomość języka angielskiego, gdyż to w tym języku prowadzone będą spotkania z ekspertami.


Teatr Muzyczny w Gdyni, fot. Bartłomiej Tretkowski / Shark Foto Studio

  Do udziału w sesjach warsztatowych wybranych zostanie sześć projektów. Uczestnikom sesji warsztatowych organizatorzy zapewniają nocleg na czas wydarzenia oraz akredytację na 39. Festiwal Filmowy w Gdyni.

Formularze zgłoszeniowe, szczegółowy opis warsztatów oraz biogramy wykładowców znaleźć można na stronach organizatorów:  www.audiowizualni.pl i www.kreatywna-europa.eu/media/

Zgłoszenia należy nadsyłać drogą mailową na adres mlodzi@kipa.pl, w tytule wiadomości wpisując nazwę warsztatów: FRONTEM DO WIDZA. Termin zgłoszeń upływa w poniedziałek 11 sierpnia 2014 roku.
 
WRÓB
Festiwal Filmowy w Gdyni
Ostatnia aktualizacja:  25.07.2014
Zobacz również
fot. Kuba Kiljan / Kuźnia zdjęć
Europejski grant na napisy
Warszawa Singera
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll