PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Tegorocznym motywem przewodnim festiwalu brzmi: „Świat zmontowany”, zaś pretekstem do dyskusji będzie „Amator” - jeden z najwybitniejszych polskich filmów zaliczanych do nurtu kina moralnego niepokoju.
W 35-lecie premiery filmu "Amator", wspomniany obraz, którego reżyserem jest Krzysztof Kieślowski, zostanie zaprezentowany na festiwalu w zrekonstruowanej wersji cyfrowej. Przed pokazem Stanisław Zawiśliński, dziennikarz, dokumentalista i biograf reżysera, wygłosi wykład o języku filmowym, znaczeniu montażu i prawdzie ekranowej „Czy świat zmontowany jest wiarygodny?”. Będzie to swoiste wprowadzeniem do tegorocznej 4. edycji Sokołowsko Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski 2014.


  Tym razem gościem specjalnym festiwalu będzie Jerzy Stuhr, odtwórca głównej roli w „Amatorze”, a w związku z pokazem filmu odbędą się aż trzy spotkania z publicznością. W sobotę, po projekcji, widzowie będą uczestniczyć w panelu „Drugie życie filmu”, w którym wezmą również udział m.in. Jacek Petrycki, Michał Żarnecki, Krzysztof Knittel, Rafał Waltenberger, Krzysztof Zanussi, Irena Strzałkowska i Grzegorz Molewski z Cyfrowego Repozytorium Filmowego – paneliści będą dyskutować o znaczeniu i procesie twórczym rekonstrukcji. W niedzielę, odbędzie się spotkanie z twórcami „Amatora”, którzy będą wspominać pracę przy powstawaniu filmu, współpracę z Krzysztofem Kieślowskim, a także to jak odbierano film 35 lat temu i jak czytamy go dziś. Również w niedzielę publiczność festiwalowa będzie miała okazję na niezwykłe „Spotkanie autorskie z Jerzym Stuhrem”. Wybitny aktor i reżyser poprowadzi „sam ze sobą” i opowie nieznane dotąd anegdoty związane z powstawaniem filmu. 6 września, drugiego dnia festiwalu, goście wezmą udział w Uroczystej Gali, podczas której po raz pierwszy zaprezentowana zostanie wystawa zdjęć i pamiątek z planu zdjęciowego „Amatora” oraz z jego premiery  w Chybiu.

 MZ
Hommage
Ostatnia aktualizacja:  21.07.2014
Zobacz również
fot. Mat. prasowe
Sopot Film Festival zakończony
Rekrutacja w Ama Film School
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2023
Scroll