PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
Telewizja Polska została współorganizatorem drugiej edycji Zamojskiego Festiwalu Filmowego „Spotkania z historią”. Porozumienie w tej sprawie podpisali Prezes TVP Juliusz Braun i prezydent Marcin Zamoyski.
Zamojski Festiwal Filmowy „Spotkania z historią” jest wspólną inicjatywą TVP Historia, Centrum Kultury Filmowej „Stylowy” w Zamościu oraz Miasta Zamość. Jego najistotniejsza część to konkurs filmu dokumentalnego i reportażu o tematyce historycznej, w którym przyznawane są statuetki „Zamość. Perła Renesansu”. Festiwalowi towarzyszą projekcje plenerowe na Rynku Wielkim w Zamościu, imprezy plenerowe oraz spotkania z wybitnymi twórcami filmowymi.

Tegoroczny festiwal ruszy 13 sierpnia 2014 roku. Do tegorocznej edycji konkursu festiwalowego zgłoszono 52 filmy dokumentalne i 109 reportaży o tematyce historycznej. Zwycięzców wyłoni jury w składzie: profesor Stefan Pastuszka - historyk, senator III kadencji, członek KRRiT,  Tadeusz Kowalski - profesor UW, dyrektor Filmoteki Narodowej, członek Rady Nadzorczej TVP S.A., profesor Zbigniew Zaporowski - historyk, Janusz Zaorski, scenarzysta, reżyser i producent filmowy, Andrzej Urbański - dyrektor Muzeum Zamojskiego w Zamościu.Statuetka festiwalowa, fot. Zamojski Festiwal Filmowy


Zdobywców statuetek poznamy 16 sierpnia podczas gali festiwalowej, która odbędzie się na Rynku Wielkim w Zamościu. Transmisja z gali transmitowana będzie na antenie TVP Historia o godz. 19:30. Galę uświetni koncert piosenek z filmów historycznych przygotowany przez Krzesimira Dębskiego, pod batutą którego zagra Orkiestra Symfoniczna im. K. Namysłowskiego w Zamościu. Wystąpią: Maciej Miecznikowski, Katarzyna Dąbrowska, Anna Jurksztowicz i Klaudia Baca.

Za organizację Festiwalu TVP Historia otrzymała w ubiegłym roku tytuł Ambasadora Kultury Zamościa. Wstęp na pokazy filmowe oraz imprezy festiwalowe jest bezpłatny. TVP Historia będzie podczas trwania  festiwalu codziennie dwukrotnie w ciągu dnia nadawać festiwalowe relacje. I tak 13, 14 i 15 sierpnia relacje pojawią się o godz. 10.45 i 19.00, zaś 16 sierpnia o godz. 10.45 oraz 19.30.
 

WRÓB
TVP
Ostatnia aktualizacja:  19.07.2014
Zobacz również
Warszawskie kina, których już nie ma
Waldemar Prokopowicz – cztery dekady z filmem
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2022
Scroll