PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Znane są wyniki Łódzkiego Funduszu Filmowego na rok 2014, w ramach którego Miasto Łódź dofinansowuje produkcję filmów związanych z Łodzią bądź realizowanych na terenie Łodzi i regionu łódzkiego.
Spośród 22 produkcji, które ubiegały się w tym roku o dofinansowanie z Łódzkiego Funduszu Filmowego Miasto Łódź zdecydowało się przeznaczyć środki na realizację 7 projektów.  Z udziałem Miasta powstaną 3 filmy fabularne, 2 dokumentalne oraz 2 animowane. Pulą blisko 600 tysięcy złotych podzielą się: "Obywatel" w reż. Jerzego Stuhra (produkcja Opus Film), "Sen zimowy" w reż. Pawła Wendorffa (produkcja Anima-Pol), "Serce, serduszko i wyprawa na koniec świata" w reż. Jana Jakuba Kolskiego (produkcja Tramway), "Łódź/DOM" w reż. Piotra Szczepańskiego (produkcja Anagram Film), "Prawa strona życia" w reż. Aleksandry Rek (produkcja Wajda Studio), "Czarnoksiężnik z krainy U.S." w reż. Balbiny Bruszewskiej (produkcja WJTeam) oraz trzecia seria animowanego serialu "Zajączek Parauszek" w reż. Krzysztofa Brzozowskiego (produkcja Se-ma-for Produkcja Filmowa).

Projekty, które otrzymają wsparcie z budżetu Miasta Łodzi zostały wybrane w oparciu o rekomendacje otrzymane od ekspertów zaproszonych do oceny złożonych wniosków. Filmy fabularne oceniali: Ryszard Brylski (reżyser), Jarosław Kamiński (montażysta) i Piotr Mikucki (reżyser); filmy dokumentalne - Andrzej Sapija (reżyser), Jacek Bławut (reżyser, operator) i Zdzisław Kuczyński (producent); a filmy animowane - Jadwiga Wendorff (producent), Stanisław Lenartowicz (reżyser, scenarzysta, animator) oraz Jacek Rokosz (reżyser, animator).

Projekty były oceniane pod kątem czterech głównych kryteriów: walorów artystycznych filmu, jego powiązania z Łodzią i regionem łódzkim, potencjału frekwencyjnego i festiwalowego oraz racjonalności budżetu i wysokości środków pozostawianych na terenie Łodzi i regionu. Poza wymienionymi wyżej produkcjami, bardzo dobrze został oceniony wniosek dotyczący filmu "Zły" w reż. Xawerego Żuławskiego (produkcja Water Color Studio), jednak z powodu przesunięcia okresu produkcyjnego producent zdecydował się nie korzystać z przyznanego dofinansowania w tym roku.

Łódzki Fundusz Filmowy jest najstarszym regionalnym funduszem filmowym w Polsce.  Od 2007 r. w jego ramach dofinansowano 40 produkcji na łączną kwotę sięgającą 5 milionów złotych. Miasto Łódź wsparło m.in. nagradzaną na całym świecie "Idę" w reż. Pawła Pawlikowskiego, nominowane do Oscara "W ciemności" w reż. Agnieszki Holland, "Mój rower" w reż. Piotra Trzaskalskiego, nagrodzone ostatnio na festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie "Małe stłuczki" w reż. Ireneusza Grzyba i Aleksandry Gowin, animacje realizowane przez Se-Ma-For i Anima-Pol czy filmy dokumentalne Grzegorza Królikiewicza, Roberta Glińskiego i Andrzeja Papuzińskiego. Ekipy produkcyjne wydały w tym okresie na terenie regionu łódzkiego ponad 30 milionów złotych.
PZ
Łódź Film Commission
Ostatnia aktualizacja:  2.07.2014
Zobacz również
Agnieszka Holland za kamerą "Śmierci w Breslau"
"Naturalni" w lipcu w kinie Muranów
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll