PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
MENU
Podczas 54. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego Studio Munka działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich, zaprezentuje ósmą odsłonę DVD zawierającego 14 filmów krótkometrażowych z programów „30 Minut” i „Pierwszy Dokument”. Premiera „Polskich Debiutów 2014” odbędzie się we wtorek, 27 maja 2014 o godzinie 17:00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w Pauzie In Garden.
Premierowa prezentacja wydawnictwa DVD połączona będzie ze spotkaniem z twórcami, oraz z Dariuszem Gajewskim – Dyrektorem Artystycznym Studia Munka – SFP. Rozmowę poprowadzi Zofia Ścisłowska.

Wśród prezentowanych na DVD „Polskie Debiuty 2014” filmów zobaczymy zarówno takie, które debiutowały już na festiwalach, jak i nowości, które nie miały jeszcze swojej premiery.

Do pierwszej grupy zalicza się "Psubrat" Marii Zbąskiej – ubiegłoroczny laureat Nagrody Głównej w Konkursie Krótkometrażowym Festiwalu Kina Wschodnioeuropejskiego w Cottbus oraz "Ojcze masz", który otrzymał nagrodę jury studenckiego podczas tegorocznej, 36. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Clermont – Ferrand. Także "Dom na końcu drogi" w reżyserii Wojciecha Kasperskiego ma już za sobą premierę, która miała miejsce podczas ubiegłorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

Pozostałe filmy, które znalazły się na DVD to nowości niepokazywane jeszcze na festiwalach. Są wśród nich trzy dokumenty: "To tylko marzenia" w reżyserii Jakuba Michnikowskiego, "Ze wsi Grunwald" Artura Wierzbickiego oraz "Siłaczka" Kacpra Czubaka i Iwony Kaliszewskiej, które swoją polską premierę będą miały na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Również w Krakowie po raz pierwszy będzie można zobaczyć trzy fabuły zrealizowane w ramach programu „30 Minut”: "Gry" Macieja Marczewskiego, „Mlecznego brataVahrama Mkhitaryana oraz „NaturalnychKristoffera Rusa. Dwie ostatnie został wyprodukowane wspólnie z Wajda Studio.


Patronami medialnymi wydawnictwa DVD „Polskie Debiuty 2014” są radio Tok FM, Filmweb, TVP2, TVP Kultura, iplex.pl, Magazyn Filmowy, miesięcznik KINO oraz Aktivist.

Po premierze w Krakowie DVD trafi do sprzedaży w czerwcu. Będzie dostępne za pośrednictwem strony Studia Munka – SFP www.studiomunka.pl

PZ
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  23.05.2014
Zobacz również
Katarzyna Majewska: Wszystkie blokady są w głowie
Rusza Krakowski Festiwal FilmowyRusza Krakowski Festiwal Filmowy
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2024
Scroll