PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  20.05.2014
Na miłośników młodego polskiego kina czeka tym razem dokument Jakuba Michnikowskiego oraz „trzydziestki” Michała Grzybowskiego, Bartka Kaczmarka i Tomasza Cichonia.
22 maja 2014 roku o godz. 19.30 w stołecznym kinie Kultura odbędzie się kolejna, poczwórna premiera Studia Munka, działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Pokazy rozpocznie dokument Jakuba Michnikowskiego „To tylko marzenia”. Bohaterem filmu jest pan Jan, który żyje w zniszczonym drewnianym dworku na obrzeżach Łodzi. Dzień mija mu za dniem. Jego współlokatorami są dwa psy i mała myszka. Jedyne co pozostało w życiu Pana Janka to zamiłowanie do natury i marzenia. Zdjęcia do filmu zrealizował Marek Kozakiewicz. Producentem wykonawczym filmu jest J- Property.
 
Kadr z filmu "Hitler w operze", reż. Michał Grzybowski/ fot. Studio Munka - SFP.

"Hitler w operze" Michała Grzybowskiego – wspólna produkcja Studia Munka – SFP i Wajda Studio – będzie pierwszą z prezentowanych „trzydziestek”. Bohaterem filmu jest Aaron, śpiewak operowy z Izraela, który przyjeżdża na gościnny występ do  prowincjonalnego teatru w Polsce. Nie czuje się komfortowo w państwie, w którym Żydzi tyle wycierpieli, ale jako profesjonalista stara się zintegrować z zespołem. Jednak podczas jednej z prób za kurtyną zauważa osobę, która wygląda jak… Adolf Hitler. Dzieli się swoim niepokojem z dyrektorką teatru, ale ta uznaje, że postradał zmysły. Następuje eskalacja absurdalnej sytuacji, która grozi skandalem i odwołaniem premiery. W obsadzie znaleźli się m.in. Redbad Klijnstra i Maciej Marczewski. Zdjęcia zrealizował Robert Mleczko. Producentem wykonawczym filmu jest Wajda Studio. Pozostali koproducenci to Tango Production, Juice, Samolot.tv.


Kadr z filmu "Całe mnóstwo miłości", reż. Bartek Kaczmarek/ fot. Studio Munka - SFP.

Bohaterami drugiej fabuły – „Całe mnóstwo miłości” w reżyserii Bartka Kaczmarka – są Łukasz i Ania. Łukasz jak każdy chciałby „coś” zmienić w swoim życiu. Wykorzystując weekendowy wyjazd swojej dziewczyny Ani zamawia firmę przeprowadzkową i postanawia wrócić do kawalerskiego życia. Z godziny na godzinę okazuje się, że przeprowadzka jest przedsięwzięciem dużo trudniejszym niż mogłoby się wydawać. Ania w gronie przyjaciół próbuje odnaleźć spokój nad jeziorem. Jednak kilka niefortunnych zbiegów okoliczności, straszliwa burza oraz tajemniczy nieznajomy zamienią wypoczynek w koszmarną przygodę. W rolach głównych: Łukasz Korybalski i Aleksandra Wojtysiak. Autorem zdjęć jest Maciej Lisiecki. Producentem wykonawczym filmu jest Maniana Films, koproducentem Chimney Pot.
 
Kadr z filmu "Mały palec", reż. Tomasz Cichoń/ fot. Studio Munka - SFP.

Akcja filmu „Mały palec” w reżyserii Tomasza Cichonia rozpoczyna się gdy pewnego wieczoru Tomek, Leszek i Seweryn kradną drogi samochód „na wydrę”, po czym sprzedają go paserowi. Chcąc uczcić dobrze wykonaną robotę, udają się na piwo do pobliskiego wietnamskiego baru. Rozochoceni sukcesem bezczelnie awanturują się z obsługą lokalu. Nie wiedzą jeszcze, że ta noc będzie dla nich długa i bolesna…  W obsadzie znaleźli się: Remigiusz Jankowski, Adam Bobik, Joanna Opozda i Stanisław Hubert, a także Nam Bui Ngoc i Anna Samusionek. Zdjęcia do filmu zrealizował Mikołaj Łebkowski. Za produkcję wykonawczą odpowiada Zielony Pomidor, koproducentem filmu jest Studio Spot.

Po projekcji rozmowę z reżyserami filmów poprowadzi Max Cegielski.


MZ
Studio Munka - SFP
Ostatnia aktualizacja:  23.05.2014
Zobacz również
fot. Studio Munka-SFP
"Godzilla" poniżej oczekiwań
Joanna Moro zagra blondynkę
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll