PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  15.05.2014
16 i 17 maja w łódzkim Kinie Wytwórnia odbędzie się wydarzenie filmowe organizowane przez Festiwal Kamera Akcja oraz Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty.
Jest to wynik współpracy obu festiwali i zapowiedź filmowych emocji, które będą towarzyszyć widzom podczas nadchodzących edycji wydarzeń w Łodzi i Wrocławiu.

- Połączyliśmy siły z jednym z najbardziej uznanych festiwali w Polsce, który corocznie poszerza naszą perspektywę patrzenia na kino  – cząstka T-Mobile Nowe Horyzonty przyjedzie do Łodzi w maju i w połączeniu z Kamerą Akcją wprowadzi nas wszystkich w wakacyjny klimat filmowych wrażeń - mówi Malwina Czajka (dyrektor biura festiwalowego FKA).

- Kamera Akcja jako jedyne wydarzenie poświęcone krytyce filmowej uchyla drzwi do fascynującego świata, jakim jest krytyka i szeroko pojęte środowisko filmowe. Zarówno wrocławski, jak i łódzki festiwal to wydarzenia, mające świadomych odbiorców. Wspólna propozycja będzie niezwykle interesującą przygodą dla widzów - mówi Przemek Glajzner (dyrektor FKA)

Nowe Horyzonty: Kamera Akcja to 4 projekcje filmowe, panel dyskusyjny, afterparty z muzyką filmową, jak i również okazja do poznania zrewitalizowanego kompleksu ”Łódzkiej Fabryki Snów” przy Łąkowej 29. Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w niedawno otwartym, nowoczesnym Kinie Wytwórnia (dawnej sali projekcyjnej WFF), które będzie jednocześnie centrum festiwalowym 5 edycji Kamery Akcji.

 Filmy, które musisz zobaczyć na NH: KA:
"Tom" – najnowszy film Xaviera Dolana, nagrodzony na festiwalu w Wenecji nagrodą międzynarodowej federacji krytyków filmowych FIPRESCI.

"Szukając Vivian Maier" – historia wybitnie uzdolnionej, a zarazem bardzo tajemniczej kobiety, która skrywała przed światem swój wielki talent.

I Used to be Darker”  – dramat z festiwalu Sundance, a jednocześnie film z konkursu głównego festiwalu T-Mobile NH – niedostępny w regularnej dystrybucji w Polsce.

"Chore ptaki umierają łatwo" – zwycięski film konkursu „Filmy o sztuce” podczas 13. edycji T-Mobile Nowe Horyzonty

Panel dyskusyjny „Walka o laury. Rynek festiwali a branża filmowa”:

Festiwale to jeden z trybików wielkiej machiny zależności i strategii marketingowych filmów. Jedni skupiają się na selekcji w prestiżowych zagranicznych wydarzeniach, walcząc o międzynarodowe laury, kolejni o uznanie krytyków. Są też tacy, którzy omijają festiwale szerokim łukiem. Jak wiele zależy od takich wyborów? Jakie znaczenie mają one dla dystrybutorów, producentów, reżyserów? O tym będą rozmawiali goście. Dyskusję poprowadzi doskonale znany publiczności Kamery Akcji Michał Pabiś-Orzeszyna.

Goście:
Piotr Dzięcioł (szef Opus Film)
Katarzyna Klimkiewicz (reżyserka "Zaślepionej")
Ania Bielak (krytyczka filmowa)
Jan Topolski (selekcjoner festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty)

Afterparty z muzyką filmową w foyer kina:

16 maja o godzinie 22:00 organizatorzy zapraszają na afterparty z dj-em w rytmach muzyki filmowej. To dobry czas na dyskusję, nawiązanie nowych znajomości, a przede wszystkim dobrą zabawę!PZ
Na podstawie informacji prasowej
Ostatnia aktualizacja:  15.05.2014
Zobacz również
Polska Światłoczuła rusza z "Idą" na północ
Marcin Wrona przewodniczącym festiwalu "Młodzi i Film"
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2021
Scroll