PORTAL
start
Aktualności
Filmy polskie
Box office
Baza wiedzy
Książki filmowe
Dokument
Scenarzyści
Po godzinach
Blogi
Konkursy
SFP
start
Wydarzenia
Komunikaty
Pożegnania
Zostań członkiem SFP
Informacje
Dla członków SFP
Kontakt
ZAPA
www.zapa.org.pl
Komunikaty
Informacje
Zapisy do ZAPA
Kontakt
KINO KULTURA
www.kinokultura.pl
Aktualności
Informacje
Repertuar
Kontakt
STUDIO MUNKA
www.studiomunka.pl
Aktualności
Informacje
Zgłoś projekt
Kontakt
AKTORZY POLSCY
www.aktorzypolscy.pl
Aktualności
Informacje
Szukaj
Kontakt
FILMOWCY POLSCY
www.filmowcypolscy.pl
Aktualnosci
Informacje
Szukaj
Kontakt
MAGAZYN FILMOWY
start
O magazynie
Kontakt
STARA ŁAŹNIA
www.restauracjalaznia.pl
Aktualności
Informacje
Rezerwacja
Kontakt
PKMW
start
Aktualności
Filmy
O programie
Kontakt
Portal
SFP
ZAPA
Kino Kultura
Studio Munka
Magazyn Filmowy
Stara Łaźnia
PKMW
Aktorzy Polscy
Filmowcy Polscy
MENU
WYDARZENIA
  15.05.2014
Rozpoczął się nabór Szkoły Wajdy na rok szkolny 2014/2015. Chętni mogą aplikować do udziału w programach: scenariuszowym Script, fabularnym Studio Prób, dokumentalnym Dok Pro oraz Programie dla Kreatywnych Producentów.
W tym roku odbędzie się 3. edycja programu scenariuszowego Script. W programie zaplanowana jest praca nad rozwojem scenariusza pod okiem takich scenarzystów i reżyserów, jak: Denijal Hasanovic, Maciej Sobieszczański, Leszek Dawid i Sławomir Fabicki. Uczestnicy programu będą brali udział w warsztatach z innymi programami w Szkole Wajdy.

Nabór do programu Script trwa do 30 września 2014. Więcej informacji o rekrutacji na stronie: www.wajdaschool.pl/pl/program/script/rekrutacja .

Studio Prób - program fabularny Szkoły Wajdy stwarza okazję pracy nad zgłoszonymi przez uczestników projektami filmowymi pod okiem uznanych na świecie twórców. W programie nacisk kładziony jest na praktykę, a uczestnicy mogą liczyć na indywidualny tok studiów oraz realizację dwóch scen ze scenariusza. Zajęcia prowadzą m.in. Andrzej Wajda, Wojciech Marczewski, Paweł Pawlikowski, Joanna Kos-Krauze i Maciej Sobieszczański.

Nabór do programu Studio Prób trwa do 30 września 2014. Więcej informacji na stronie: www.wajdaschool.pl/pl/program/fabularny/rekrutacja .

Dok Pro - w ramach tego programu rozwijane są projekty uczestników oraz wyprodukowane zostaną trzy filmy. Praca oparta jest na dialogu i wspólnym znajdywaniu najlepszych rozwiązań i zastosowań od dokumentacji, aż po postprodukcję. Zajęcia prowadzą docenieni dokumentaliści: Marcel Łoziński, Jacek Bławut, Vita Żelakeviciute.

Nabór do programu Dok Pro trwa do 31 sierpnia 2014. Szczegóły tutaj: www.wajdaschool.pl/pl/program/dokumentalny/rekrutacja .

Program dla Kreatywnych Producentów powstał z myślą o osobach, które łączą w sobie talenty organizacyjne i pasję opowiadania historii. Program prowadzony jest w języku polskim i angielskim. Zajęcia poprowadzą: Andrzej Mellin, Anna Wydra, Ole Ostergaard-Wendorf,Katarzyna Ślesicka i Jan Naszewski.

Nabór do Programu dla Kreatywnych Producentów trwa do 30 września 2014. Szczegóły na stronie: www.wajdaschool.pl/pl/program/program-producencki/rekrutacja .PZ
Na podstawie informacji prasowej/ PISF
Ostatnia aktualizacja:  15.05.2014
Zobacz również
Dawid Ogrodnik nagrodzony w Nysie
„Karuzela” na Marché du Film w Cannes
Copyright © by Stowarzyszenie Filmowców Polskich 2002 - 2020
Scroll